Dvb S2 ubuntu

Phoenix

Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor ! O recomadare pentru o placa dvb s2 care sa lucreze in debian/ubuntu la un pret decent compatibila tvheadent ? Multumesc !
 
Multumesc mult! o documentatie foarte complecta in acel link!
 
am reusit in cele din urma sa configurez tuner pe windows ... cu un progdvb sau ceva asemanator care sa functioneze si sa dea restream in reteaua locala ma poate ajutra cineva? am inecarcat in ubuntu dar driverele are numai pe ubuntu 23.04 in rest am descarcat driverele pentru win 7 si 10 x86. Am pus acel tuner pe un server separat dar ma intereseaza un soft ceva sub windows in care pot face server media (restream local) m3u8 in reteaua interna fara limitari... mentionez ca functiile sub progdvb merg pe intern dar daca incerc din media server sa iau toata lista de canale nu mai apare.o idee ceva? Multumesc !
 
Multumesc tuturor celor care au incercat sa ma ajute... Intre timp am gasit tot ce trebuie si placa dvb am configurat-o pe linux cu TVH . Acum am alta problema: genereaza lista de streamuri dar au acel "ticket life" care expira automat... daca cineva ar dori sa-mi spuna cum se procedeaza pentru a nu mai expira streamul voi incerca sa ma revansez cumva... Multumesc !
 
Multumesc tuturor celor care au incercat sa ma ajute... Intre timp am gasit tot ce trebuie si placa dvb am configurat-o pe linux cu TVH . Acum am alta problema: genereaza lista de streamuri dar au acel "ticket life" care expira automat... daca cineva ar dori sa-mi spuna cum se procedeaza pentru a nu mai expira streamul voi incerca sa ma revansez cumva... Multumesc !
Tvheadend playlist ticket limits - LibreELEC Forum asta dacă folosești tvheadend client sa vezi canalele.
 
Loading...
Back
Sus