Domeniu de la Rotld.ro

adamas

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut, am inregistrat un domeniu de la rotld.ro si i-am setat dns, dns s-au propagat dar orice fisier urc pe site nu isi face efectul.
Este prima data cind am de a face cu rotld si ma intrebam daca mai trebuie sa fac si alte setari suplimentare.
 
1. ns-urile sunt de la server/vps propriu sau host normal? Daca da, atunci trebuie sa le inregistrezi.
2. cand dai ping pe domeniu iti arata noul ip de la ns-uri sau iti da eroare
3. ai urcat unde trebuie fisierele pe server/host?

Poti face un print din ftp unde ai urcat tu fisierele?
 
1. ns-urile sunt de la server/vps propriu sau host normal? Daca da, atunci trebuie sa le inregistrezi.
2. cand dai ping pe domeniu iti arata noul ip de la ns-uri sau iti da eroare
3. ai urcat unde trebuie fisierele pe server/host?

Poti face un print din ftp unde ai urcat tu fisierele?
1.am un hosting de test de la hzone pe care am un site si nu a trebuit sa inregistrez nimic, acuma vreau sa ii adaug si acest site si nu merge.
2.am dat whois pe domeniu si imi arata ns de la hzone schimbate.
3. am urcat fisierele in public_html/numelesiteluimeu/
pare in regula tot.
 
Pai atunci ar trebui sa functioneze. Cel mai bine este sa vorbesti cu cei de la host sa rezolve problema.
Prima data domeniul trebuie adaugat in contu tau pentru a putea urca si functiona.
 
Salut, am inregistrat un domeniu de la rotld.ro si i-am setat dns, dns s-au propagat dar orice fisier urc pe site nu isi face efectul.
Este prima data cind am de a face cu rotld si ma intrebam daca mai trebuie sa fac si alte setari suplimentare.
Nu va inteleg de cumparati domenii .ro de la rotld cand au preturi si de 3 ori peste pretul pietei :/
 
Loading...
Back
Sus