Doi copii se îmbrățișează in parc

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Mulți dintre voi aveti unul sau mai mulți copii.
Mergeți într-o zi in parc si de dragul exemplului spunem ca aveti o fetiță de 4 ani.

Cum se joaca acolo un băiat de aceiași vârstă vine la la fetiță ta si ii da o îmbrățișare puternică si chiar o pupă.

Ce faci?

Sari in sus si tipi ca nu si-a dat consimțământul pentru a fi îmbrățișată și pupata sau stai și privești cum doi copii se bucura unul de altul si spui, cum cred ca zicem toti, vai ce o mai iubește si ce drăgălași sunt?

Am auzit opinii pe tema asta de genul:

Copiii de foarte mici trebuie învățați și explicat ce este consimțământul si atingerea in locuri sensibile.

Adica vrei sa imi spui mie ca un copil de 4 ani ca e fata sau băiat are tendințe sexuale cand se joacă?

Minte bolnava avem noi si nu copiii, noi ne gândim la astfel de proștii si prin acțiuni de acest gen le luam bucuria de a fi copil, de a vedea lumea prin ochii de copil si asta pentru ca noi avem probleme grave la mansardă.

Asta e opinia mea, e posibil sa aveti alta.
Pentru opinia asta am fost suspendat pe Facebook pentru 3 zile si pe contul marii "vedete" din Romania, nu mai pot comenta sau accesa.
 
Nu stiu daca exista vreun parinte care sa incrimineze un copil daca s-a pupat cu altul de la varsta de 4 ani.
Un sarut intre doi copii de 4 ani este complet nevinovat si firesc.
 
Nu stiu daca exista vreun parinte care sa incrimineze un copil daca s-a pupat cu altul de la varsta de 4 ani.
Un sarut intre doi copii de 4 ani este complet nevinovat si firesc.
Daca nu eram blocat iti aratam discuțiile de pe Facebook unde o stimată ""vedeta" a zis ca nu e normal si ca trebuia sa aiba consimțământul, apoi restul i-au ținut hangul.

O nebunie curată.
Ba chiar, cica discutase si cu o alta stimată doamnă psihologă care a zis ca trebuie si nu e normal pentru niste copii de 4 ani.
 
Loading...
Back
Sus