Cum sa faci o baterie din monezi staniol si carton.

schoolOFdj

Active Member
Registered
Full Member
Un video care mia placut foarte mult .
Ne arata cum sa facem o simpla baterie din cateva monezi ,carton,stanion(sare si otet si cateva fire de conexiune vor fi folosite ca ingredient ).De ce am ales acest video?Din simplul motiv caut lucruri simple care pot fi utile .Exact cum faceau egiptieni acum cateva mii de ani.Aveau energie electrica cu ajutorul la o simpla lamaie .
 
sunt cateva moetode eficiente prin care pori genera energie electrica aproape din nimic, dar nu vei vedea pe piata asa ceva, cel putin nu in urmatorii 20 de ani.
Eu sunt in teste la o chestie de gen si sper sa functioneze pe termen lung.
 
sunt cateva metode eficiente prin care pori genera energie electrica aproape din nimic, dar nu vei vedea pe piata asa ceva, cel putin nu in urmatorii 20 de ani.
Eu sunt in teste la o chestie de gen si sper sa functioneze pe termen lung.
Se poate gandi la un system de a face asa ceva pentru minerit alt coin, o mica scanteie ,un dinam si un generator .Sunt sigur ca se poate face asa ceva pentru a putea folosi energia pentru minat crypto
 
Sunt sigur ca se poate face asa ceva pentru a putea folosi energia pentru minat crypto
La asta lucrez eu de cateva luni, special pentru minare si sa fie portabil.
Daca totul ar merge bine, cu 1000 euro poti ajunge sa generezi si 10megawatt pe ora pe termen nelimitat. Ca sa iti faci o idee, o casa are un consum mediu de 5kwph, adica ai putea alimenta 2000 case cu pretul de 1000 euro cost de productie.
 
Loading...
Back
Sus