Chestie Ciudata Webmaster Tools

Teo

Member
Registered
Full Member
Salutare, am us website de Seriale Online, in webmaster tools imi arata ca sunt pe pozitia 7.8 la keyword-ul seriale online dar cand intru si caut seriale online site-ul meu este tocmai pe pagina a 10 a :))), aveti idee cum as putea face sa ajunga site-ul la pozitia care o arata in webmaster tools? multumescso.jpg
 
Asa am si eu... Si.. am intrat cu alt Ip alta tara si da era pe locul ala ,dar cand cautam eu de pe ip de Romania nu imi aparea.. acuma nu stiu daca tu ti-ai setat si tara .. Eu am lasat world wide parca
Salutare, am us website de Seriale Online, in webmaster tools imi arata ca sunt pe pozitia 7.8 la keyword-ul seriale online dar cand intru si caut seriale online site-ul meu este tocmai pe pagina a 10 a :))), aveti idee cum as putea face sa ajunga site-ul la pozitia care o arata in webmaster tools? multumescVezi atașament 20335
.
 
Its based on your site once appeared on search result. It can go down and up depending on time. So there is no need to be happy with that result. :)
 
am intrat cu proxy din alta tara pe google.com si sunt in rezultate, cum as putea sa schimb si eu tara in ro?
multumesc tutor pentru raspunsuri :D
 

The International Targeting report is deprecated​

The International Targeting report has been deprecated.
Google will continue to support and use hreflang tags on your pages. However, the ability to target search results to specific countries using Search Console country targeting was determined to have little value for the ecosystem, and is no longer supported.

vad ca au scos International Targeting, de cand au schimbat interfata la webmaster tools au scos multe chestii utile
am pus tag-ul <html lang="ro-RO"> sa vedem ce se intampla
 
neah, aia e pozitia medie a cautarilor totale. daca bifezi si "pozitie medie" iti va arata exact pozitia cuvintelor.
deci nu inseamna ca la seriale online esti pe poz. 7, ci pot fi mai multe keyworduri acolo, iar google a facut o medie.
 
Loading...
Back
Sus