Cati din useri roforum sunt vaccinați si dece ati ales sa faceti asta?

Ești vaccinat?

  • Da

    Votes: 22 50,0%
  • Nu

    Votes: 22 50,0%
  • Nu răspund

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    44
Cred ca stiti de regulile draconice din Canada si ca oamenii de acum o luna de cand sunt in strada. La fel cred ca ati auzit cum ii tratează autoritățile (daca era in alta tara venea american cu niste rachete sa apare democrația :) ).

Mai noi guvernul canadian vazand ca nu are ce sa le faca, au zis ca orice protestant care isi aduce cainele sau orice animal cu el, daca nu-l poarta in brate tot timpul, acesta va fi amendat, animalul va fi luat in custodie timp de 8 zile pe cheltuiala proprietarului.

Ca reguli absurde in Canada, este singurul loc din lume (din cate stiu eu) unde iti este interzis să fumezi in propria casa.


Update ca am uitat.

La fel se întâmplă daca aduci copiii la protest.
Statul ii va lua, dar bu nu spune cand ii vor înapoia părinților.

Toate acestea sunt metode de intimidare, ca omul sa stea acasa.
 
Cred ca stiti de regulile draconice din Canada si ca oamenii de acum o luna de cand sunt in strada. La fel cred ca ati auzit cum ii tratează autoritățile (daca era in alta tara venea american cu niste rachete sa apare democrația :) ).

Mai noi guvernul canadian vazand ca nu are ce sa le faca, au zis ca orice protestant care isi aduce cainele sau orice animal cu el, daca nu-l poarta in brate tot timpul, acesta va fi amendat, animalul va fi luat in custodie timp de 8 zile pe cheltuiala proprietarului.

Ca reguli absurde in Canada, este singurul loc din lume (din cate stiu eu) unde iti este interzis să fumezi in propria casa.


Update ca am uitat.

La fel se întâmplă daca aduci copiii la protest.
Statul ii va lua, dar bu nu spune cand ii vor înapoia părinților.

Toate acestea sunt metode de intimidare, ca omul sa stea acasa.
Ai uitat de blocarea conturilor bancare a celor care participă.
 
Ai uitat de blocarea conturilor bancare a celor care participă.
Am uitat de asta. Ai văzut cum cu trecut "legea/ordinul" fara a fi nevoie de ordin judecătoresc?
Au bagat aia cu siguranța națională, insa nu știu daca tine.

Apoi ieri parca, Musk la comparat pe prim ministru canadian ca fiind mai rau decât Hitler. :)
 
1. Unde este link-ul original spre acel document, care sa fie hostat pe un site de incredere (eventual guvernamental)?
2. De ce nu spui nimic despre numarul mare de morti la categoria nevaccinatilor?
 
1. Unde este link-ul original spre acel document, care sa fie hostat pe un site de incredere (eventual guvernamental)?
2. De ce nu spui nimic despre numarul mare de morti la categoria nevaccinatilor?
Imi cer scuze ca te-a supărat asa tare postarea mea, dar nu e adevărat ce spui .
In toate documentele oficiale numărul celor nevaccinați a fost si este mai mic decat cei vaccinați.
Cat despre document,am postat link la postarea daca nu esti de acord mergi pe site la guvernul din UK si vezi informația.
 
Nu e prima data cand ma supara postarile tale, dar nu despre asta e vorba.
E vorba despre facut speculatii cu atata pasiune (in topicul cu Ucraina ai scris romane intregi), fara a avea nicio baza oficiala.
Ori e vorba de vreo frustrare personala, vreun interes sau prea mult timp liber.
Stiu personal persoane care sunt tot asa, cu adevarul si libertatea de exprimare in gura, dar cand ii intrebi ceva sar mai ceva ca occidentalii astia malefici.

Imi cer scuze ca te-a supărat asa tare postarea mea, dar nu e adevărat ce spui .
In toate documentele oficiale numărul celor nevaccinați a fost si este mai mic decat cei vaccinați.
Si documentele oficiale arata ca in UK majoritatea populatiei e vaccinata. Daca numarul de morti "asociati COVID19" de la putinele persoane nevaccinate e deja mare, ar trebui sa ne gandim cum era daca jumatate din populatie nu era vaccinata, de exemplu.
 
Nu e prima data cand ma supara postarile tale, dar nu despre asta e vorba.
Dar despre ce este vorba?
E vorba despre facut speculatii cu atata pasiune
Tu le numesti speculatii, eu si altii le numim opinii personale, care inca mai avem dreptul sa ni le exprimam.
fara a avea nicio baza oficiala.
Vezi iar, depinde de perspectiva fiecaruia. Pentru tine o ''sursa oficiala'' inseamna ceva, pentru mine si altii înseamnă altceva. Asta inseamna libertate de gandire si opinie.
Ori e vorba de vreo frustrare personala,
Din cate stiu eu nu am asa ceva, dar nu se stie niciodata.
vreun interes sau prea mult timp liber.
Nu am nici un interes ascuns si timp liber nu prea am. Sunt prea multe de facut, dar chiar si asa, tot imi fac timp sa ma informez inainte sa scriu bazaconii. Vei rade aici foarte mult nu? :D
Daca numarul de morti "asociati COVID19" de la putinele persoane nevaccinate e deja mare, ar trebui sa ne gandim cum era daca jumatate din populatie nu era vaccinata, de exemplu.
Pai sa vedem logica.
Sa spunem ca in ultima luna au murit de ''covid' 1000 persoane.
Din acestea 1000 care au murit, 700 sunt vaccinati si 300 ne vaccinați.
Ce ne arata aceste cifre?

Ca vaccinul nu functioneaza si chiar ucide mai mult, asa ca sansele de viata sunt mai mari fiind ne vaccinat.

Corect pana aici?

Acum sa revin la acele surse oficiale.

Presupun ca tu esti genul de persoana care te informezi dintr-o singura sursa care iei de bun orice spune nu?

In absolut orice situatie fericire, nefericire, pace, conflict sunt mereu implicate 3 parti.
Cele doua parti care sunt in conflict (folosesc conflict pentru a intelege mai bine) si partea cu interes, adica a trei-a parte implicata.

Normal pentru ati face o opinie cat mai buna ar trebui sa te informezi din toate cele 3 surse, adica sa vezi ce spune fiecare parte implicata.

Personala mi se pare ciudat, absurd, nebunesc sa te informezi dintr-o singura sursa si sa accepti doar ce spune sursa respectiva cand ai acces la atatea informatii.

O alta diferenta dintre noi 2.

Eu iti accept opinia si decizia ca te-ai vaccinat si susții vaccinarea, pentru ca indiferent de situatie a fost alegerea ta si este opinia ta in ceea ce spui, chiar daca uneori pare putin ''pe aratura'' sa folosesc un termen popular, dar nu ma supara.

Pe cand tu nu vrei sa accepti opinia si alegerea mea.

In topicul cu Ucraina am spus si explicat Teoria monedei, care cred eu ca explica perfect situatia actuala.

In opinia mea, eu am dreptate, in opinia ta, Tu ai dreptate, deci...?

Diferenta aici este ca eu sunt dispus sa ti-o accept si chiar sa invat din ea, tu poti face asta?

Voie buna.
 
Pai sa vedem logica.
Sa spunem ca in ultima luna au murit de ''covid' 1000 persoane.
Din acestea 1000 care au murit, 700 sunt vaccinati si 300 ne vaccinați.
Ce ne arata aceste cifre?
Trebuie sa te uiți la procentaj morți la total vaccinati sau nevaccinați. Și că să îți mai bage o variabilă au băgat și varsta. Age-standardised mortal+ity rate / 100,000 person-years. Deaths by vaccination status, England - Office for National Statistics fișierul se poate aduce și daca vrei poți să ți-l analizezi singur.
 
Sa inteleg ca din tot ce am spus, nu vrei sa raspunzi, adica sa inteleg ca nu imi accepti opinia dar eu trebuie sa o fac?
Trebuie sa te uiți la procentaj morți la total vaccinati sau nevaccinați.
Dece iti place sa complici lucrurile?
Matematica este simpla.

Hai sa luam un exemplu mai simplu fara sa implicam covid.

Ai 1000 gaini.
Intr-o noapte vine dihorul si iti ucide 700 gaini
Mai raman doar 300 de gaini.

Conform celor spuse de tine mai sus, trebuie sa analizam dece a ucis 700 si a lasat 300.
Unele erau mai grase, deci nu au putut sa fuga si le-a prins.
Altele erau albe si le-a vazut mai bine pe întuneric.

Cele 300 ramase erau negre si slabe, asa ca au putut fuge si ascunde de dihor.

In final indiferent cum o dai, tot vei avea o rata de 70% mortalitate la gainele tale.

Age-standardised mortal+ity rate / 100,000 person-years. Deaths by vaccination status, England - Office for National Statistics fișierul se poate aduce și daca vrei poți să ți-l analizezi singur.
Un lucru bun s-a intamplat aici. In final doar pentru ami dovedi ca nu am dreptate, ai fost, ai cautat si mi-ai dat acest link.
Indiferent ca-l accept sau nu, tu acum ai ramas cu informatia si asta pentru ca ai cautat=o tu si nu ti-am oferito eu.

Felicitari si nu sunt ironic.
Vezi ca se poate?
 
Oricum, trebuie sa adaugi și niște rațe.
In 2020, dacă ai 100 găini (nevaccinați) și îți ia 30 ai pierdut 30%. Acum schimbi și ai 80 rațe (vaccinați) și 20 găini (nevaccinați). Dacă îți ia 5 găini e 20%. Daca îți ia și 8 rațe (mai multe decât găini) e doar 10%. Totul depinde cum te uiți la numere. Și sunt doar 13% duse. Până acum. Că poate dihorul doar le-a capsat (rațele că erau mai multe sau a început să-i placă carnea), și poate nu o mai duc mult.
 
Ultima editare:
Oricum, astea sunt doar discuții. Sper ca toate să fie bune in cele din urmă.
Asta trebuie sa intelegem cu totii. Tot ce facem aici este sa discutam, sa ne expunem liber si fara menajamente opinia pura.
Macar aici daca in alta parte nu se poate, sau nu avem ''curajul'' sa o facem.

Cel putin asa le vad eu, indiferent de opinia fiecaruia. In acest fel pot invata ceva nou, o noua perspectiva si spera ca totul va fi bine.

Multumiti pentru pentru deschidere si amabilitate.
 
Si documentele oficiale arata ca in UK majoritatea populatiei e vaccinata. Daca numarul de morti "asociati COVID19" de la putinele persoane nevaccinate e deja mare, ar trebui sa ne gandim cum era daca jumatate din populatie nu era vaccinata, de exemplu.
Sunt cateva țari care nu au aplicat nici o restrictie cum ar fi Belarus.
Acastă țară nu a obligat populatia sa poarte mască, nu au fost tinuti in case, nu au fost constranși sa se vaccineze. De asemenea în Suedia a fost doar recomandări.
Iar în Rusia de exemplu copii sub 18 ani nu au fost obligati sa poarte masca?
Au murit mai multi oameni in Belarus, Suedia sau Rusia? NU!!!

Iar noi ce am făcut? Am distrus o economie si incepand din acest an se va vedea cat vom fi afectati la buzunar.

Am facut un împrumut de 10 miliarde de $ Cine va plăti acesti bani?
Din punctul meu de vedere totul e ca un vot si consider ca ar trebui ca cei care sau vaccinat sa platesaca toate aceste datorii.

Nu sa facut un referendum... nimic
Ne conduc minoritatea.... cei fricosi care sunt aproximativ 30 %

70 % nu au vrut sa se vaccineze, tot acestia nu au vrut stare de urgenta.
De asemenea suntem condusi de niste politicieni care sunt alesi de o minoritate. Marea majoritate nu merg la vot. Aceștia au conștientizat că toți sunt mână în mână Că e PNL, PSD , AUR sau care o mai fi.

De PNL- PSD Se certa la mișto si plimbă puterea de la unu la altul si au mai facut alianțe și în trecut si chiar în prezent.
AUR este un partid masonic. Condus din umbră de Basescu si implicit de masonerie in frunte cu Calin Georgescu care ne spune ca s-a lasat de masonerie dar stim cu totii ca din masonerie iesi doar cu picioarele inainte.
Diana Sosoacă mimează patriotismul si credinta ortodoxă... Ea a fost consilier cred ca a lui Nastase insa trebuie sa amintim ca mama Dianei Sosoacă este mason de un grad foarte mare si conduce Loja de femei a masoneriei din bucuresti.

Multi sau vaccinat ca au fost constranși, le trabuia sa nu isi piarda jobul sau alte nevoi.
Eu sunt stupefiat din nou pentru că oamenii nu ii trag de urechi pe guvernanti pentru indatorarea Romaniei făra cap.

Au facut comandă de 120 milioane de vaccinuri pentru o populatie de doar 10 milioane care ar fi aptă pentru vaccin cu toate că știau că 70 % din romani nu vroiau să se vaccineze.

Au vaccinat și copii chiar daca ni sa spus din start ca copii nu sunt afectati.
Lucrurile sunt foarte clare... manipularea prin mass media functioneaza... aproape toata mass media romana ce includ televiziunile importante si publicatiile online sunt cumparate de americani ... si interesul lor este sa cumparam de la ei vaccinurile, gazul si toate prostiile.
 
Un video de pe vremea SIDA cu același tip - Fauci.
Astăzi problema e cum au introdus vaccinul. Nu poți întreba nimic care nu e pe direcție (medical, politică, război...) că te blochează (mai ales înafară pentru că ei au Facebook, Twitter, Google, ....și știu direcția care o vor).
Știm că cenzura nu a dus la lucruri bune încă de pe timpuri. Sunt și care bat câmpii, dar să spui că marea majoritate a doctorilor sau marea majoritate a oamenilor de știință consideră (au decis) ceva și să blochezi pe restul (nu doctorii că ei sunt mici)..... In unele cazuri găsești greu pe internet alte opinii decât cele "standard".
Știu că virusul a evoluat - așa fac toți (nu știu dacă la ăsta spre râu sau bine pt noi), dar încă nu știu cum/când se transmite (contact, suprafață, ...). Dacă și asimptomatici transmit cum știm cand avem, să-i ferim pe ceilalți?
Țări închise complet - la început întrebam de ce le inchid, că virusul nu știe granițe dar am acceptat, carantină obligatorie (pe banii tăi), carantină acasă (doar două săptămâni...), o/două măști medicală/cârpă sau fără mască... Luați vaccin că nu mai purtați mască apoi trebuie să purtați că cei nevaccinați va pot încă da virus (pariah - băteții la cap să se vaccineze, nu-i mai operați - aici ajută asigurarea medicală de stat - nimic nu e gratis), apoi și cei vaccinați pot.
"Noi salvăm populația/pământul" (majoritatea) (aveți încredere în noi că noi știm, nu mai tot întrebați), dar știm că NU TOATĂ LUMEA E LA FEL și uni (nu știm de ce) au probleme.
Cât țin anticorpii? De ce? Dar nu ai voie să întrebi că-i sperii!!
Ia vaccinul și ne uităm apoi la numere, mai ia-l odată si încă odată... Cât de des și de ce?
Problemele medicale sunt personale și guvernul/OMS nu cunoaște toate condițiile (diferite regiuni, gene...).
SPER să aflăm mai multe cât de curând. Ăia multi care mai suntem (sper să fiu și eu pe acolo).
 
Iar noi ce am făcut? Am distrus o economie si incepand din acest an se va vedea cat vom fi afectati la buzunar
Nu doar ca a fost distrusa ci ne-am indatorat foarte mult si daca ne aducem aminte ce spunea doamna de fier de la Uniunea Europeană '' orice tara care nu isi poate plati datoria publica isi va pierde suveranitate '' intelegem exact unde se bate.

Apoi decizia guvernului roman pe ''sub masa'' care a adopatat un proiect de lege prin care permite oricarui persoane din orice parte a lumii sa candideze si sa ocupe o functie publica in parlamentul Roman.
Nimeni nu a spus nimic de acest lucru si pericolul care ne astepta si faptul ca legea nu poate fi valida pana nu se schimba constitutia unde se stipuleaza acest lucru, dar daca vedem alegerile din ultima vreme nimeni nu tine cont de asta.


Un video de pe vremea SIDA cu același tip - Fauci.
Stimatul Anthony Fauci este cel mai mare mincinos din lume. Ca sa intelegem pana unde merge nesimtirea, gasesti pe net video foarte multe unde se contrazice el insusi foarte mult si nimeni nu spune nimic.

Va imaginati cand a aparut SIDA daca avea social media de acum?
Eram cu totii inchisi de mult timp. Daca au reusit atunci sa ne sperie atat de tare, ca iti era frica sa mai F**** sau sa atingi pe cineva de frica ca vei lua SIDA, ne mai miram ce se intampla acum?

SPER să aflăm mai multe cât de curând. Ăia multi care mai suntem (sper să fiu și eu pe acolo).
Daca nu ne unim si nu facem ceva in privinta asta nu vom afla nimic. Curand vom fi stersi cu totii si tot ce stim si ce avem.

 
Nu m am vaccinat și nici nu ma voi vaccina. În schimb, cred ca de 5 ori am fost bolnav de nu m am putut ridica din pat 4-5 zile (in ultimii 2 ani). Febra , slăbit, răcit, all in one. Ce ii drept eu am și imunitatea foarte scăzută de când ma știu. Dar ce observ eu la prieteni și la cunoscuți e ca lumea se îmbolnăvește mult mai des și mult mai ușor. Eu totuși cred ca e și vremea asta schimbătoare de vina .
 
Loading...
Back
Sus