Cand accesez siteu spune DNS address could not be found

DaVinci

-
Registered
Full Member
Buna, de dimineata nu mai imi merge siteul cand intru spune
"This site can’t be reached desenefaine.io’s DNS address could not be found. Diagnosing the problem.
DNS_PROBE_POSSIBLE"

pe google toti spun ca e de la mine sa resetez ip etc. dar am intrat si cu vpn si cu tor browser si tot nu merge, iar la statistici arata ca nu merge la nimeni, deci problema nu e de la mine.
Siteu este prin cloudflare iar dns sunt ok totul pare ok, pe vps mai am si alte siteuri care merg doar asta nu merge, a mai intampinat cineva aceasta problema? ce as putea face?
 
ti-a expirat si nu l-ai reinnoit, ori l-ai reinnoit cu intarziere si ti-au sters ns-urile cloudflare de la domeniu, in namecheap.
din ce vad, a fost astazi "updated" in whois, daca nu e reinnoit de tine, inseamna ca e expirat.
verifica namecheap.
 
domeniul expira in august 2023, am schimbat nameservers din namecheap si nu se intampla nimic, am dat si redirect la domeniu si din namecheap si din cloudflare, si nu se intampla nimic, nu stiu ce ar putea avea
 
Daca inca mai ai domeniul in contul tau de namecheap si totul e ok acolo, verifica in cloudflare la dns.
Daca e in regula verifica si in cpanel sa nu fi sters ceva setari.
Verifica ssl certificate atat in cloudflare cat si in cpanel.
In cloudflare pune-l pe full, flexible. Vezi cum reactioneaza. Utilizeaza si un proxy pe incognito si vezi daca se schimba ceva.
Da-i si un generate auto ssl cpanel.
 
DNS_PROBE_POSSIBLE
In principiu este de la tine sau providerul tau de net.
Daca ai facut de curand ceva schimbari la provier unde ai domeniul poate dura mult, in cloudflare sunt cateva secunde.
Din consola cmd la tine da comanda tracert site.com si vezi unde este problema.
Mai poti testa dezactivand cloudflare, stergi cache, astepti cateva minute si vezi daca functiona.
Problema asemanatoare am avut cand cloudflare fara sa ma anunte mi-a resttictionat site pentru ca avea stream si cica incalca regulamentul lor.
 
Ai status serverHold setat pe domeniu de register. Ia legatura cu registerul, cel mai probabil au primit report legat de domeniul tau, spam, copyright infringement, etc.
 
Daca 3 de ican pus pe hold, nu poti face nimic. Atat eu cat si alt user de aici a avut aceiași problema si domeniul a fost pierdut.

Vezi prin email daca nu ai un mesaj ca a fost in proces site tau.

Oricum providerul la domeniu sau detinatorul la extensie ar fi trebuit sa îți trimită un mesaj.
Le dai un mesaj si iti pot spune motivul exact.

Sper sa ai noroc, dar nu iti fa prea multe șanse.
 
Loading...
Back
Sus