Blogul meu.

1. arata bine si usor de navigat. se incarca destul de repede
2. vad ca este facut pentru afiliere
3. pe link externere catre afiliate seteaza nofollow/noindex. Nu te intereseaza ca site la afiliat sa urce ci lumea sa cumpere de pe link tau.
4. ce plugin folosesti pentru a ascunde link afiliat? Si din cate stiam poti pune un code de traking special in fisierul go sau cel care se ocupa de aceasta redirectionare pentru a urmari click si conversia.
5. cu putina munca vei putea scoate bani frumosi cu el. Lumea e curioasa si link sunt bine puse pentru a face conversie.
6. Imi pplac butoanele pentru cumpara.
 
Pentru mine a fost deranjant sa gasesc denumirea produsului de 7 ori intr-un articol.
Da... A folosit asta pentru densitate. Copiaza metoda de la site-urile de filme online care folosesc numele la film si filme online de 50 de ori in pagina.
Plus am vazut acum ca 3 articole (atat am verificat) numele la produs este dolosit de exact 7 ori. E posibil sa fie plugin, ca nu sta el sa numere de cate ori se repeta.
zbJKqHd.png


Doar la primul articol apare pe pagina 2 in google cand cauti numele la articol.
 
Da... A folosit asta pentru densitate. Copiaza metoda de la site-urile de filme online care folosesc numele la film si filme online de 50 de ori in pagina.
Plus am vazut acum ca 3 articole (atat am verificat) numele la produs este dolosit de exact 7 ori. E posibil sa fie plugin, ca nu sta el sa numere de cate ori se repeta.
zbJKqHd.png


Doar la primul articol apare pe pagina 2 in google cand cauti numele la articol.

Nu stiu ce ai vrut sa zici cu faptul ca eu copiez metoda de la site-urile de filme pentru ca eu asa am considerat ca este bine sa apara numele la produs.
 
3. in acest moment link extern este setat dofollow, adica ii spui lui google sa urmeze acel link si sa-l indexeze. Dupa cum vezi la cautarea pe google pentru un articol, affiliatul appare pe prima pagina plus altii. Acest lucru nu te ajuta pentru ca userul va intra direct pe emag si nu la tine. Daca te folosesti doar de social media atunci nici nu conteaza ce se intampla in google.
Cu alte cuvinte tu oferi un backlink gratis celor de la emag si alti afiliati.
6. cel din articol
 
Eu stiu asta pentru ca asa am dorit si sfatuit de o persoana care se ocupa tot cu asa ceva de cativa ani buni.
Nu am spus ca este gresit. Daca merge la filme online, va merge si la tine. Plus site-ul tau este de sezon asa ca il poti schimba oricand daca sunt probleme.
 
ce ar trebui schimbat? continutul. Titlul si adresa blogului imi indica blog personal dar tu postezi recenzii si alte porcarii care nu au nimic in comun cu ... in fine
 
ce ar trebui schimbat? continutul. Titlul si adresa blogului imi indica blog personal dar tu postezi recenzii si alte porcarii care nu au nimic in comun cu ... in fine
Probabil tu nu sti ce inseamna blog personal fara suparare , tu te gandesti ca daca eu am un blog personal o sa scriu despre mine? Daca ai blog personal poti scrie despre orice atat timp cat scri tu, este informatie scrisa de tine, si legat de porcariile pe care le scriu asta este parerea ta(tin sa iti zic ca am aproximativ 200 de persoane care ma urmaresc regulat, aproximativ 96 de abonati si vizitatori lunari destui, deci nu cred ca sunt niste porcarii cum zici tu daca unele persoane sunt interesate), macar eu scriu porcariile astea, tu probabil nici porcariile astea nu le scrii.

Astept comentarii in continuare PRO/CONTRA, sugestii ...
 
Offtopic:
La blogul meu personal am peste 10k abonati reali. Ce spui de asta? Eu chiar scriu porcarii acolo. :D
Man eu inca sunt la inceput, nu cred ca ai avut 10k de la inceput.
P.S: Nu ii inteleg pe unii care spun ca eu am scris porcarii pe blogul meu, cand ei nici porcariile astea nu le au.
P.S2:Alex da si mie un link de al blogul tau.
 
Man eu inca sunt la inceput, nu cred ca ai avut 10k de la inceput.
P.S: Nu ii inteleg pe unii care spun ca eu am scris porcarii pe blogul meu, cand ei nici porcariile astea nu le au.
P.S2:Alex da si mie un link de al blogul tau.

1. @DanN este vechi in domeniu. Este mai critic de felul lui. Stiu multi care ar vrea sa castige bani de pe ''porcarile care le face. :D
2. E blog personal nu? Deci nu dau share pe net. Oricum daca ai prietena sigur a intrat macar odata pe blogul meu.
3. trebuie sa accepti orice opinie care se posteaza, fie ca iti place sau nu. Eu mereu am crezut ca din critici invat cel mai mult.
4. Daca mergi pe wordpress.com o sa vezi foarte multe bloguri personale. Te poti inspira de acolo.
 
Lol... ai luat-o in nume de rau... :D nu e cazul... "porcarii" e o expresie pe care o folosesc des si nu in modul ala nasolit la care te gandesti tu.
Oricum, ce e de nisa e de nisa dar blogul tau e pe nisa recenzii iar numele si adresa sugereaza blog personal, jurnal gen/ Mai da cu ochiu' pe la alte bloguri care folosesc numele personal si adresa blogului, fa o comparatie ce inseamna blog de nisa si blog personal.
Am un blog numit "De la tara..." cu adresa dela-tara.info si articolele sunt filme online? WTF man... ????????!!
Pe scurt, raman la parerea mea contra care nu e pe gustul tau... Si intradevar, nici macar astfel de porcarii nu scriu :)
@AlexH - tare nene :D succes
 
1.Eu nu zic ca nu este vechi si ca nu castigat bani dar prea critic, dar la ce o zis el nu se numeste critica.
2.Am prietena dar nu am cum sa stiu care este blogul tau pentru ca sunt numeroase bloguri .
3.Eu accept orice opinie, parere dar la el a fos tmai mult o jignire.Tu ce parere ai avea daca a-si spune ca forumul tau este plin de porcarii, de tot ca.... si bun de aruncat?Daca tot zici ca accepti orice opinie si ai de invatat din eleEu ce pot invata din faptul ca mi-o zis ca am porcarii pe blog?
4.Dar nu este vorba de inspirat , daca asta credeai, ca a-si vrea sa ma inspir de pe blogul tau.Vroiam sa vad despre ce blog este vorba.

Astept pareri in continuare, nu jigniri.
 
Lol... ai luat-o in nume de rau... :D nu e cazul... "porcarii" e o expresie pe care o folosesc des si nu in modul ala nasolit la care te gandesti tu.
Oricum, ce e de nisa e de nisa dar blogul tau e pe nisa recenzii iar numele si adresa sugereaza blog personal, jurnal gen/ Mai da cu ochiu' pe la alte bloguri care folosesc numele personal si adresa blogului, fa o comparatie ce inseamna blog de nisa si blog personal.
Am un blog numit "De la tara..." cu adresa dela-tara.info si articolele sunt filme online? WTF man... ????????!!
Pe scurt, raman la parerea mea contra care nu e pe gustul tau... Si intradevar, nici macar astfel de porcarii nu scriu :)
@AlexH - tare nene :D succes
Pai este o expresie de a ta nu zic ca nu, dar foloseste-o cu cineva care iti permite astfel de expresii , pentru mine este o ignire nu o expresie si din cate stiu o expresie este formata din mai multe cuvinte >..
Tu poti ramane la parerea ta ca un Blog personal este un jurnal personal sau amintire din vacanta sau ce mai vrei tu sa crezi.
Este parerea ta ca eu am pe blog numai porcarii.
 
Nasol ca iei foc. Nu mai cere parerea altora daca nu ai capacitatea sa inveti din critici. Nu te-am jignit ci mi-am exprimat parerea despre blog.
Succes
 
@Silviu
1. Prea personal ei aceasta discutie. Pana la urma e un forum deschis unde fiecare isi poate spune opinia.
2. Nu a fost jignire, cel putin asa o vad eu.
3. Daca ai spune ca forumul meu este o procarie si plin de rahaturi, ti-as da un raspuns unde as arata ca nu este si daca tot nu te conving atunci ramane asa cum asa cum am stabilit.
4. Fetele numele blogul meu 'Intaritorul de sfarcuri'. Cel putin era cand ma ocupa de el, acum am alte lucruri de facut.

Iti voi da un exemplu care sper sa intelegi ce vreau sa spun.
In scoala aveam un coleg care daca vorbeai frumos cu el nu te intelegea, nu te auzea pur si simplu. Daca incepeai sa iti bagi si sa iti sccoti si tot ce mai este in vocabularul popular te intelegeai cu el.

Ideea este ca fiecare are un stil de a se exprima. Aceasta poate fi exprima si in functie de starea fiecaruia in acel moment.
Indiferent care este opinia unui utilizator de pe acest forum sau alt forum este de datoria ta sa dovedesti ca se inseala, sa aduci argumente, care sa-l convingi ca este bun.

Plus trebuie sa multumesti la fiecare care aloca 5 minute sa se uite pe site-ul tau si apoi sa revina pentru a scrie cateva cuvinte.
 
Nasol ca iei foc. Nu mai cere parerea altora daca nu ai capacitatea sa inveti din critici. Nu te-am jignit ci mi-am exprimat parerea despre blog.
Succes
Daca tu spui ca "expresia" folosita de tine este o parere si nu ignire este parerea ta.Fa un sondaj si vezi cati considera ca este o parere si cati considera ca este o jignire.
"Nu mai cere parerea altora daca nu ai capacitatea sa inveti din critici." - Ce a-si putea invata din faptul ca am porcarii pe blog? Da-mi un exemplu ca sa invat si eu ceva.

Astept pareri in continuare.
 
Loading...
Back
Sus