Bitlanders cea mai simpla metoda de a face rost de bitcoin .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
BitLanders.com este o retea sociala, asemanatoare Facebook-ului, dar care te plateste in bitcoin, pentru a posta fotografii, filmulete, citate, ganduri.
Aceeasi activitate, ca pe reteaua sociala mentionata, diferenta este, ca esti platit.
La inceput am intrat mai mult pentru a face promovare la propriile bloguri apoi a inceput sa-mi placa si am asteptat sa vad daca si platesc asa ca am sa atasez si prima plata primita instant in paypal .
Cu bani castigati, se mai pot cumpara, carduri Amazon, credite Skype, TIM, Vodafone Italia, WIND si altele.
Exista, un program de referali, prin care se poate castiga 20% din scorul celor inscrisi. Retragerea, se face la 0.3 BTC.
Banutii, se pot primi si prin paypal.
Mai jos aveti link pentru inregistrare , o puteti face de aici daca doriti insa nu este obligatoriu puteti merge direct pe site si sa va inscrieti de acolo :

Bitlanders aici pentru insriere
Dovada de plata :

bit.jpg


Deja pentru mine a devenit un castig constant si care imi ocupa exact 15 minute pe zi mai jos am sa postez cat am primit pe ultimile 3 zile bonus de logare si ce anume fac zilnic ca sa obtin astfel de bonusuri .
Prima data te loghezi in jur de ora 11 si dai share un clip pe facebook simplu si foarte usor , cateva secunde , apoi trebuie sa mai dai inca 5 like la alte 5 clipuri , ca sa fiu sigura ca nu dau degeaba de obicei le dau share si la acestea cinci pe google plus sau pe facebook pentru ca asa stiu sigur ca mi le contorizeaza .
Apoi fac cinci posturi de microblog la mine in care pun doar cate o fotografie , fete , natura , funny , etc , ce va trece prin cap , dar sa fie posturi pentru blogul tau de la profil .
Intru apoi la sectiunea earn more si mai pun o adresa de email gasita pe net si trimit invitatie si totul se termina dupa cum am spus undeva la 10 sau 15 minute .
Momentan am peste 1200 de fallow si peste 50 buzz .
Dupa mine cred ca este destul de usor si simplu , prima data am scos pe paypall acum am inceput sa adun bitcoin , mai jos atasez si trei imagini cu cat am primit bonus pe ultimile zile , distractie placuta si voua si spor la bani daca aveti intrebari le puteti pune aici si raspund cat pot de explicit .

image.jpg


Pe ieri

image.jpg


Si pe azi

image.jpg
 
Mercik cip200 , sincer la inceput a fost doar o tatonare care insa a dat rezultate mai mult decat dorite , sper sa aveti si voi parte de ceva asemanator .
 
@yepuras
eu nu stau asa bine ca tine pe acest site. Nu am acordat nici importanta prea mare. In ultimile 2 luni, ieri a fost prima data cand m-am logat.
O sa ma tin si eu de el, poate scot cel putin 1Bitcoin pe luna. :D
FzYSEiO.png

UTyWidV.png
 
Ai castigat, 2600 satoshi, adica 0.0061 dolari.
 
Uffff mai alex daca ai sti tu ce usor se strang pana la urma .Ce ai de pierdut 15 minute pe zi ca tu oricum stai non-stop :) .
 
Suna interesanta idea dar, nu se poate crea un script care sa faca postarea automat pentru noi ?
Tu esti programatorul si poate faci un bot sa posteze automat. La fiecare 2 ore un articol sau img plus link. :D
 


Un catalog foto , am dat like si vizionat ceva video care mi-au atras atentia pe timpul zilei , am urcat eu doua video , si facut parca 6 posturi pe blog , ceva fallow si cred ca ce a contat foarte mult a fost faptul ca am primit like la posturile mele la greu si s-au adunat peste zi si peste 200 si ceva fallow , dar sincer nu iti pot spune care ar fi putut fi motivul unei asa premieri .
 
Loading...
Back
Sus