Ajutor remediere probleme site wordpress .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Dupa cum am scris in titlu am nevoie de ajutor pentru a remedia cateva probleme pe care le am la un site wordpress .
Dupa cum spune programul WebsiteAuditor :

index 1.png

index.png

Momentan la mine pe site conform la pluginul Rankmat asa arata la robots text .

index 2.png




Cum rezolv aceasta problema si daca se poate sa-mi explice cineva cat mai detaliat sa inteleg cat mai bine .
Si daca tot ma ajutati cu rezolvarea acestei probleme poate imi spuneti cum credeti ca am reusit sa si fac asa ceva ?
Multumesc anticipat .
 
Ultima editare:
se pare ca paginile sunt restrânse de la indexare nu în fișierul robots.txt, ci prin eticheta x-robots. Această etichetă este plasată în codul HTML din capul paginii, verifica codul HTML, probabil acolo ai stricat ceva..
 
Cnusi in primul rand multumesc pentru raspuns , problema este ca mereu am fost mai blonda si chiar imi trebuie sa stiu unde sa caut si cum sa schimb exact , altfel risc sa stric mult mai rau totul .
 
Am intrat pe o pagina care nu este indexata am dat search si mi-a gasit asa ceva
<meta name="robots" content="noindex,follow"
iarasi intreb cum reusesc sa remediez aceasta problema , specific ca folosesc pluginul Rankmat cu setarile de la ei din Wizard .
 
Din ce stiu pluginu nu are functie de noindex, vezi daca ai asta bifata:
LE: m-am uitat mai bine si vad ca are functie de noindex, vezi aici:
noindexxx.png
 

Atașamente

  • ssss.png
    ssss.png
    21,8 KB · Vizualizări: 16
Ultima editare:
"resources restricted from index" .... ai modificat prost tema, cel mai probabil .. si anume verifica daca ai pus <php if ..... ?> fara sa pui un else acolo ... asta nu le place la boti
 
"resources restricted from index" .... ai modificat prost tema, cel mai probabil .. si anume verifica daca ai pus <php if ..... ?> fara sa pui un else acolo ... asta nu le place la boti
tema nu e ****** si nici nu am umblat la ea
 
verifica in printul noindexx.png + mai jos ai cateogoriile/taxonomiile, le poti pune noindex la fiecare in parte, verifica si acolo.

de exemplu eu am o categorie din tema numimta creator
 

Atașamente

  • noindexxx.png
    noindexxx.png
    22,1 KB · Vizualizări: 17
  • exemplu.png
    exemplu.png
    40,1 KB · Vizualizări: 12
Loading...
Back
Sus