Abuz de reclame pe site de stiri

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Ne plangem ca site de filme online sunt pline de sute de reclame, ca iti trebuie juma de oara sa ajungi sa dai click pe play. Aici sa spunem ca intelegem dar cand ajungi pe un site de stiri online sau oficial a unui brand te astepti la ceva mai profesionist nu?

Stirile protv, media fax, antena 3, romania tv si in special adevarul.ro fac un abuz de reclame.

O stire de 200 cuvinte si apoi reclama in text, care apare cand dai scrool, in sidebar cateva zeci, in articol, pe toata pagina la care nu gasesti butonul x, apoi mai sunt cele audio care nu poti da mute. Am uitat de cele flotante care vin din toate partile.

Cred ca voi face un site care sa permita userilor sa vizioneze aceste site fara sa le apara reclame. Am vazut un script de gen acum ceva timp pe net.
Ma uitam acum pe site la stirile protv si dupa ce ca video se incarca ca dracu, trebuie sa astept si 30-60 secunde la reclama fara posibillitatea sa dau skip. Apoi vine alta pe la mijloc, uneori sunt chiar doua, depinde de lungimea la clip, iar cu cateva secunde de final iti mai tranteste una.

Si uite asta un clip de 5 minute, astepti 30 minute sa-l vezi.

Sa fac ceva toate aceste site-uri de stiri.
 
adblocker extensie pentru browser. Le opreste si pe cele din video :D
Nu vreau sa folosesc ceva de genul. Cine stie poate vizitez site la cineva care gasesc ceva interesant. Ca drept multumire ii dau un click pe o reclama sa poata continua.
Mai bine aleg sa nu intru pe aceste site-uri.
 
Oare cine mai face lucrul asta?
Nu stiu cine, dar eu o fac. Un like, share, click pe o reclama, recomandat la cineva, face ca acea persoana sa poata continua munca care o face.
 
Loading...
Back
Sus