Recenzie Zi-mi un film RAU

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cred ca este normal sa avem un topic pentru filmele rele dupa ce am facut unul pentru filme bune Zi-mi un film bun.
Fiecare are un film sau mai multe care nu le-a placut din varii motive.

Eu voi posta doar cele vazute de curand pentru ca lista e destul de mare daca e sa scriu toate acum. :D

1. xxx return of the xander
Poate cea mai mare dezamagire din acest an. Un film facut la betie si fara nici o noima. Nu am putut sa-l urmaresc tot.
2. the space between us
cand au facut filmul cred ca regizorul fuma ceva si din cand in cand isi aducea aminte ca regizeaza un film. Nu mai spun de regia de montaj unde incurca scenele. Cred ca filmul a fost facut ca o revenire pentru Gary Oldman care desi este Main Actor peste tot, in realitate este un rol secundar si joaca de toata jena.
Multi actori ii veti recunoaste si care joaca destul de bine, asa ca vina apartine regizorului.
3. ghost in the shell 2017
Asta e cand lasi americanii sa faca un film japonez. A nu se intelege ca ma plang de scarlett johansson, pentru ca de as vrea nu pot. :D
Cred ca si-au dorit prea mult sa imite animele unde in realitate unele scene nu arata asa bine. Plus toate scenele de actiune se vad in trailer, restul este povestea de umplutura. Chiar si asa, am reusit sa stau aproape 3 ore sa-l vad.
4. Fast and furios 8
Poveste fara nici un sens, facuta doar sa atraga atentia, greseli mari de montaj, unele scene nu prea au legatura intre ele.

Voi ce lista aveti?

 
Cred ca este normal sa avem un topic pentru filmele rele dupa ce am facut unul pentru filme bune Zi-mi un film bun.
Fiecare are un film sau mai multe care nu le-a placut din varii motive.

Eu voi posta doar cele vazute de curand pentru ca lista e destul de mare daca e sa scriu toate acum. :D

1. xxx return of the xander
Poate cea mai mare dezamagire din acest an. Un film facut la betie si fara nici o noima. Nu am putut sa-l urmaresc tot.
2. the space between us
cand au facut filmul cred ca regizorul fuma ceva si din cand in cand isi aducea aminte ca regizeaza un film. Nu mai spun de regia de montaj unde incurca scenele. Cred ca filmul a fost facut ca o revenire pentru Gary Oldman care desi este Main Actor peste tot, in realitate este un rol secundar si joaca de toata jena.
Multi actori ii veti recunoaste si care joaca destul de bine, asa ca vina apartine regizorului.
3. ghost in the shell 2017
Asta e cand lasi americanii sa faca un film japonez. A nu se intelege ca ma plang de scarlett johansson, pentru ca de as vrea nu pot. :D
Cred ca si-au dorit prea mult sa imite animele unde in realitate unele scene nu arata asa bine. Plus toate scenele de actiune se vad in trailer, restul este povestea de umplutura. Chiar si asa, am reusit sa stau aproape 3 ore sa-l vad.
4. Fast and furios 8
Poveste fara nici un sens, facuta doar sa atraga atentia, greseli mari de montaj, unele scene nu prea au legatura intre ele.

Voi ce lista aveti?
Stii cum se spune: "Gusturile nu se discuta". Eu sunt de parere ca ca Ghost in the Shell e un film bun.
As adauga pe lista de filme rele:
Ana Mon amour 2017 dar si Assassins Creed :/
 
Un film prost ar fi 1984.
Prost facut pentru o carte atat de buna. Prea scurt. Este prost daca ai citit mai intai cartea. Iar daca nu o citesti mai intai nu intelegi exact despre ce este vorba.
Ps: eu am citit cartea inainte sa candideze Trump.
 
Assassins Creed
Nici nu am vrut sa-l vad ca din trailer parea naspa rau, dar eram intr-o seara cu niste amici si l-am vazut. Am ramas chiar surprins de film. Nu a fost wow, dar Ok.
Eu cataloghez un film BUN/RAU dupa criteriile:
1. as merge la cineva sa-l vad si daca raspunsul este DA, atunci e BUN
2. as vrea sa-l vad adoua oara si daca raspunsul este DA, atunci e BUN

Apoi mai sunt cele care merg sa pierzi timpul, nu sunt nici bune dar nici rele si in functie de starea care o ai, e posibil chiar sa iti placa.
In final sunt cele care super proaste care oricat ai vrea sa le vezi nu poti.

Hail, Caesar! intra in ultima categorie chiar daca are nume mari in distributie. Din cauza la numele prezente de 3 ori am incercat sa vad acest film si dupa 20 minute l-am inchis.
 
Eu cataloghez un film prost daca dupa cele 20 minute cum au fost in cazul tau, imi pare rau de timpul pierdut. 20 de minute irosite din viata.
 
Loading...
Back
Sus