Recenzie Zi-mi un film bun

Va recomand si eu cateva foarte bune care imi trec acum prin minte:

Filme:
- Inception
- Snowden (este un super film, are legatura cu IT-ul si este bazat pe fapte reale, in el puteti vedea cum intercepteaza cei de la NSA convorbirile si absolut toate informatiile despre o persoana)
- TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard - este un mini documentar cudespre pirate bay cu cei care au facut site-ul si cu toate problemele pe care le-au avut ei.
- Now You See Me
- The Social Network (povestea din spatele platformei facebook, nu ma plictisesc niciodata de acest film)
- Unfriended (film in care toata actiunea se intampla doar pe skype, este putin horror dar este interesant)
- Interstellar

Seriale:
- Mr. Robot (cred ca majoritate il stiti, are legatura cu un haker, este putin cam mindfuck insa este bun)
- Prison Break
- Dexter
- House M.D
- Heroes
- Lost
- Lie to me
- Supernatural
- The mentalist
- Chuck
- Breaking Bad
- Suits
- Revolution
- Stranger Things
- Better Call Saul

Si lista poate continua, acum sunt doar cele care mi-au trecut prin minte.
- Snowden - marfa
- TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard - marfa
 
Filme recent văzute pe care le recomand: The Babydriver, Overdrive
Seriale: Daredevil,Riverdale,Stranger Things
 
Salut, iti recomand asa:
Seria Bad Boys: Poate ca ai vazut-o dar e prea comic, de fiecare data cand ma uit rad cu o pofta, aia doi nebuni, in fine.
Bright: Filmul ala nou iesit, iti recomand sa te uiti la trailer, mie cel putin mi-a placut.
Serial: The Walking Dead: Merita sa te uiti de la sezonul unu daca nu l-ai vazut. Succes si vizionare placuta !
 
The World's Fastest Indian
Bazat pe întâmplări reale, "The World's Fastest Indian" este povestea unui vis devenit realitate şi al luptei unui om obişnuit pentru propria pasiune. Acţiunea este simplă, dar povestea de viaţă a pensionarului neozeelandez Burt Munro, care după ce a meşterit ani de zile la o motocicletă pentru a o face cât mai rapidă pleacă în SUA pentru a participa la Săptămâna Vitezei de la Bonneville (Utah), impresionează publicul şi transmite emoţii puternice.

Burt Munro, un om obişnuit, dar cu vise mari, nu se lasă descurajat de obstacolele ivite în calea visului său şi luptă până la capăt, făcându-şi prieteni peste tot pe unde trece. Filmul beneficiază de o interpretare excepţională a lui Anthony Hopkins, actorul dovedindu-şi încă o dată talentul său uriaş şi făcându-i de ruşine pe membrii Academiei Americane de Film care nu l-au nominalizat la Premiul Oscar pentru cea mai bună interpretare masculină.

Un film motivaţional excelent despre lupta pentru îndeplinirea propriilor vise.

https://content.video.imedia.ro/storage/movie/53/35/40/533540_ogg_360p.ogv
Trailer
 
I think you should watch Batman the dark knight movie. Its imbd ranking is about 9. and if you are searching for top rated imbd ranking movies you will see this name on 3 or 4 no. It's worth it. If you are a DC fan than you will love this movie a lot. Rivalry Batman and Joker at its peak:)
 
Loading...
Back
Sus