youtube a introdus reclame care trec peste adblocker

J.D

Active Member
Registered
Full Member
De cateva zile au inceput sa imi tot apara reclame pe youtube chiar daca am adblocker. Nu m-am prins la inceput de ce, pana am citit astazi ca youtube a introdus intr-un mod diferit reclamele peste video in asa fel incat sa treaca de adblocker.
E enervant sa asculti un playlist si sa te trezesti cu o reclama la cateva minute :(
Sper sa gandeasca cineva o modalitate de a le bloca si pe astea :D
 
E tare cum va plangeti ca adblock nu mai functioneaza si apoi prin allte parti ca nu faceti bani destui cu site-urile chiar daca aveti miiiiiii de vizite.
Pentru cei care nu stiu, google si alte companii lucreaza la o solutie sa interzica adblock de tot. Daca ai adblock instalat, atunci nu poti vedea continutul.
Eu de ceva vreme vreau sa pun codul pentru asta pe site. Sunt de acord pe acele site-uri care au foarte multe reclame, dar nu peste tot.
Dailymotion care merita sa pui 10 adblok pentru numarul de reclame, iti afiseaza chiar cu adblock activat, iar daca nu poate ai doar sonor la clip, ca video nu.

Pe Youtube am testat acum si nu apare reclama.


Asa ca e posibil, cei care aveti adblock sa vedeti mesajul pe roforum si alte site-uri.

Plus e chiar usor de pacalit adblock.
 
E tare cum va plangeti ca adblock nu mai functioneaza si apoi prin allte parti ca nu faceti bani destui cu site-urile chiar daca aveti miiiiiii de vizite.
Dar nu folosesc adblock pentru toate site-urile. Pentru cele pe care le consider eu ca imi ofera informatii utile il dezactivez si mai dau si 2-3 clickuri pe diferite reclame ;)
Pentru roforum de exemplu il am dezactivat.
 
Pentru roforum de exemplu il am dezactivat.
Multumesc. Tu, dar multi il au activat.
Eu tin activat adblock pentru vidbull si alte cateva site-uri de gen care pe langa reclamele care le vezi pe site, incarca in background zeci sau sute de site-uri care face ca compu sa se miste foarte incet plus incarca chestii care pot dauna.

Mai stiu pe unii care folosesc adblock pe vps unde ruleaza trafic exchange, iar apoi plang ca youtube nu plateste bine . :D
Sunt de acord cu folosirea acestuita, atat timp cat nu se face abuz, pentru ca nimeni nu face munca gratis, indiferent cine este sau ce face.
 
Loading...
Back
Sus