Spam Your Account Has Been Limited - PAYPAL

Mariuselll

Moderator
Membru personal
Moderator
VIP Club
Azi am primit un email ciudat de la Paypal . Eram pe telefon cand l-am citit. In el aparea asa :

Notice to: m******@yahoo.com

We need your help resolving an issue with your account. To give us time to work together on this, we've temporarily limited what you can do with your account until the issue is resolved.

We understand it may be frustrating not to have full access to PayPal account. We want to work with you to get your account back to normal as quickly as possible.

What the problem's?

We noticed some unusual activity on your PayPal account.

As a security precaution to protect your account until we have more details from you, we've place a limitation on your account.

Case ID Number: PP-003-213-634-751

Prima data chiar am crezut pentru ca cu o zi inainte am facut o tranzactie paypal, + imi cerea si sa actualizez cardul. Prea se batea cap in cap cu emailu.

Ei bine de pe telefon nu eram logat pe paypal si nici datele nu le-am bagat niciodata. Asa ca am dat click si a aparut o pagina paypal identica. Dar cum nu fac eu de astea am zis ca verific cand ajung acasa.
Ei bine am intrat in email si ce sa vezi :

scam.png


Cand dai Log In apare linkul urmator:
Cod:
"http://x.co/log6"

Si cand intrii pe el :

scam2.png


Asa ca MARE ATENTIE la astfel de emailuri. Cel mai bine e sa tastati direct adresa in browser cand intrati pe "conturi sensibile"
 

Atașamente

  • scam.png
    scam.png
    107,2 KB · Vizualizări: 6
  • scam2.png
    scam2.png
    37,3 KB · Vizualizări: 6
Ultima editare de un moderator:
De stiut. PayPal in mail-uri vi se va adresa TOT TIMPUL pe NUME. Nu cu "Notice to [email protected]" sau cu "Dear Paypal User"...

Edit: anunta si paypal.. poate o rezolva ei
 
Si eu primesc mizerii din astea. Deja nici nu mai bag in seama. Ce ma amuza sunt alea in care sunt anuntat din Nigeria ca am mostenit nu stiu cate sute de milioane de dolari
 
E cam off topic dar sa nu mai deschid alt topic.

Am un cont paypal care nu este verificat in nici un fel. Daca cer o plata de 100+ sa vina pe contu acela sunt sanse sa imi blocheze contul?

Am cerut codul acela de pe extrasul de cont in urma cu o luna doua dar nu am confirmat pana acum. A expirat codul acela si trebuie altu sau trebuie neaparat cel de atunci?
 
Loading...
Back
Sus