Yandex metrica sau google analytics?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
A testat cineva Yandex metrica pentru statistici la site vostru? Yandex.Metrica — free All-Round Web Analytics: session replay, heat maps and form analytics combined with advanced reporting tools
Eu de ceva vreme am inceput sa-i folosesc si pot spune ca ofera date mult mai clean, usor de accesat si care te pot ajuta, plus vizualizare video cu ce face fiecare user pe site, unde alte sisteme cer banii pentru asta.


Google analytics este folosit de toti si stiti cum este asa ca nu mai trebuie sa explic ce face si cum functioneaza.

Pareri de la cei care au folosit ambele sisteme.
 
Eu am folosit yandex pana imi tot aparea sa verific pagina de yandex ,ca cica faceam spam. Ceva de genu. Dupa mi-au inchis contul
 
Nu ma refer la yandex webmaster ci doar la metric. Inainte si eu am reununtat la webmaster de la yandex pentru ca nu verifica site-ul dar acum se pare ca au rezolvat.
Eu ii recomand cu placere.
 
Eu de mai bine de 6 luni de zile nu mai folosesc nimic de la google, nici google analytics nici google webmasters tools. Pe 50% din site-urile mele folosesc yandex metrica, site-uri care nu le monitorizez in fiecare ora, daca ar mai adauga si ce se intampla in timp real in statisticile traficului ar fi perfect si cred ca toti ar renunta la GA. Deocamdata pe site-urile care le monitorizez in fiecare ora, folosesct hitstats, care nu e cea mai buna metoda dar pentru ce am eu nevoie e bun, in detrimentul GA, care dupa o anumita suma de trafic te cam obliga sa treci pe premium, altfel te trezesti cu verificare manuala pe site-uri si iti gasesc ei ceva motive sa dispari din ranking. Sfatul meu pentru cei care ajung sa aibe mult trafic, mult insemnand de la 10 mil in sus pe luna, atunci sa reconsidere folosirea WMT si GA.
 
Loading...
Back
Sus