Yahoo Messenger în 2022???

val77

Member
Registered
Full Member
Salutare. Intrând pe Youtube de dimineață din una în alta am dat de un videoclip în care cineva afișa un videoclip cu "răposatul" Yahoo messenger funcționând. Am sa atașez link-ul la video însă am 2 întrebări :

1. Fie videoclipul a fost filmat acum ani buni și data și ora de jos din Taskbar de la Windows a fost modificata atunci.

2. Fie s-a găsit o alternativa.

Momentan sunt la servici și numai deseară ajung la PC sa pot încerca.
Ce părere aveți? Se mai poate folosii Yahoo. Messenger.
 
Nu rulează pe serverele oficiale de la yahoo, și nu știu dacă vor fi doritori care să reutilizeze yahoo messenger când ai acum WhatsApp și Messenger.

Cei de la nine.chat or fi găsit o metodă care să facă să ruleze acele aplicații pe serverele lor.
 
Asa este. Nu rulează pe serverele de la Yahoo deoarece nimic nu mai este în lista din ce a fost. Practic este cont luat de la 0
 
Trebuie verificat ca presupun ca trebuie sa dai acces la adresa ta de email de pe Yahoo, care eu inca le folosesc.
E posible sa te trezești fara cont de email sai sa nu faca ceva prostii.
Pentru cine vrea propriu sistem de chat, Telegram ofera absolut tot sa iti faci o clona rupq bunul tau plac.

Cine se gândea ca YM se va duce?
 
Trebuie verificat ca presupun ca trebuie sa dai acces la adresa ta de email de pe Yahoo, care eu inca le folosesc.
E posible sa te trezești fara cont de email sai sa nu faca ceva prostii.
Pentru cine vrea propriu sistem de chat, Telegram ofera absolut tot sa iti faci o clona rupq bunul tau plac.

Cine se gândea ca YM se va duce?
Nu trebuie dat acces la nici un email, intrii pe un site acolo iti faci cont nou cu o adresa de e-mail și o parola care eu am setat diferit fata de cea care o am la email ei îți trimit un link de activare a contului și asta este tot. Te loghezi în Yahoo, am probat și eu acum și merge.
 
Singurul avantaj era daca se puteau pastra contactele, asa chel nu are nici un rost.
 
Loading...
Back
Sus