XeNNo Evaluare și SEO

M-am jucat si eu un pic pe siteul tau si am 2 lucruri de spus, care cred ca te vor ajuta:

1. Pentru domeniile din 3 charactere nu iti functioneaza si spune ca a cazut serverul.
2. Creste timpul de executie cand faci screenshot la siteuri

Foarte bun proiectul si iti apreciez efortul, felicitari si mult noroc pe viitor.
 
Multumesc !
Dar ... nu e vorba de domenii cu trei litere ...


Am observat ca sunt anumite site-uri de arunca din prima notificarea legata de faptul ca este offline dar ... cred ca e vorba de DNS-ul host-ului. Sunt anumite domenii care din el prin ssh cu ping nu le gasesc ....

Se lucreaza ... :)
 
Cu ajutorul unui colaborator ... am implemetat si asta aici:

Si ne vom apuca sa mai adaugam site-uri in retea :)

PS. Tot aici e primul loc unde pun aceasta legatura.
 
Eu cred că ai o eroare mai mare la acest site...prima oara îmi arată așa...
Screenshot_20210915-124456.png

Și a doua oara când dau sa actualizeze datele îmi arată 100€ cu aceste vizite...
Screenshot_20210915-124410.png

Este cam încurcate,la vizitatori îmi arată 108 unici dar eu nu am scăzut mai jos de 500-600 de vizitatori unici pe zi,din contră popularitatea site-ului creste pe zi ce trece...
Nu prea sunt reale statisticile nici unui site,am făcut și un test cu un site de al meu care este in test și nu am nici-o vizită pe el și la tine îmi arată că are vizitatori unici 80 și vizualizări peste 3000 și de abia săptămâna trecută am cumpărat domeniul și nici măcar nu am terminat de făcut custom la temă,deci vizitatori am 0 și la tine arată 80...super
Iar că site-ul classicmovieshd.com valorează 2547 € nu știu ce să spun doar că nu prea cred,dacă era așa îl vindeam cu 2000€ imediat...
O să mai fac câteva teste cu câteva subdomenii pe care le am și nu sunt date în folosință deci vizitatori 0 , chiar sunt curios ce rezultate îmi dă site-ul tau...
 
Oh ... stai ... e posibil sa nu stii ce stiu eu ...
Toata platforma nu face decat sa estimeze ...

Iti dai seama ca neavand un ceas la tine pe site nu pot evalua. Adica ... platforma nu e google analitycs daca intelegi ce vreau sa zic.

Ea functioneaza pe baza de interogare in niste api-uri publice si face un estimat:
1631703038522.png

Dar nu va sti niciodata cate vizite ai tu pe site, cati unici, cati revin etc ... astea le raporteaza baietii astia din tabelul de mai sus cand ii intreb ...

Platforma culege niste informatii care sunt estimate, le atribuie un punctaj rezultatelor si face un pret ba baza acelui punctaj.

Este doar cu scop informativ ... dar te poate ajuta de exemplu pentru situatiile in care iese cineva pe aici la vanzare cu un site ... il poti cumva evalua, sa vezi daca merita banii pe care ii cere etc.

E doar o estimare...


P.S. Pe subdomenii nu ar trebui sa iti functioneze ... :)
 
Am vazut pe cineva aici pe site care a postat site-ul e-ziare valorand : €10,033,721 , vand scriptul dupa el cu €2.000 :))
Doar pentru ca un sit3 valorează multi bani, nu înseamnă ca vei face si "tu" bani din același site. Vezi exemplu la clonele de Facebook sau dupa site de filme. :)
 
Loading...
Back
Sus