XendPay - XendPay.com - 10 €/£ Bonus

Kogiac

New Member
Registered
O sa postez si eu cateva metode prin care se pot castiga bani online fara prea mare efort.
Voi posta doar site-urile testate de mine si care stiu ca platesc 100%.

XendPay este un serviciu de transfer bancar similar cu TransferWise/TransferGo, etc. care ofera 10 €/£ la primul transfer de minim 100 €/£ (instant ca si discount la transfer).

"Not only will we reward you with a £10/€10/$10 credit for every referral that registers and makes a transfer with us, but we will also give them £10/€10/$10* upon completing their first transaction.
For every 5 people you refer to us, you will receive an EXTRA £25 ** credit to your account! This means once you have refered 10 people to us, you will have received an EXTRA £50 !** "


Pasi:
  1. Inregistreaza-te folosind acest link.
  2. Verifica-ti identitatea. (ID si dovada adresei - factura de utilitati/extras de cont)
  3. Fa primul transfer de 100 £ sau mai mult si vei primi 10 £ reducere. (Trebuie facut un transfer dintr-o metoda in alta; in cazul de fata £ -> )
Eu folosesc Revolut si Monese pentru aceste transferuri Euro/Lire pentru a nu pierde la conversie si pentru ca am IBAN-uri in Euro si Lire la ambele.
De exemplu am selectat UK pentru a putea trimite Lire, iar apoi la "To" am selectat Lituania pentru ca IBAN-ul de Euro din Revolut este emis in Lituania si incepe cu "LT".
La "To" se poate selecta si Romania (Se primeste EUR/RON).

5042

Putin mai jos o sa apara acest mesaj:
5043

Reducerea de 10 £ este aplicata instant si va trebui sa platesti doar 90 £. (La Transfer Fee tastati 0. XendPay da posibilitatea sa selectezi cat vrei sa platesti pentru transfer)
Cei 90 £ se pot plati cu Cardul (Debit/Credit) sau Transfer Bancar.

90 £ trimisi inseamna 486 LEI (Monese)
110.78
primiti inseamna 539 LEI (Revolut)

Profit Net: 53 LEI


Detaliile platii facute de mine (Am folosit Monese sa trimit si Revolut sa primesc):
Platit 90 £ cu Monese:
5044


Am primit 110.80 in Revolut. (Au ajuns in aceeasi zi, in mai putin de 5 ore)
5045
 
Da si ceea ce mi se pare foarte tare este ca nu ai un comision fix atunci cand trimiti bani. Te lasa pe tine sa decizi cat vrei sa platesti ca si comision pentru un transfer.

"Nobody wants to pay exuberant transfer fees. Our fees are fair and allow you the flexibility to Pay What You Want. Simply change the transfer fee to what you think is fair when making your money transfer. We recommend a minimum transfer fee of £3.50 but you can amend this when making a transfer."
 
Loading...
Back
Sus