Woocommerce metode de livrare

J.D

Active Member
Registered
Full Member
Salut!
Imi poate spune cineva cum pot seta metoda de livrare diferita in functie de metoda de plata? pe woocommerce wordpress.
De exemplu: - daca plateste ramburs - livrare curier 22 ron
- daca plateste cu cardul - livrare curier 15 ron

Multumesc!
 
Pai depinde de optiunile care le ai disponibile acolo. In general se poate seta asta cand adaugi metoda de livrare, unde iti spune ca aceasta sa fie activa cand suma este egala sau mai mare decat X.
Daca nu exista aceste optiuni, atunci poti discuta cu @Susp3kt @Naruto9 @WPMT sa iti faca ceva custom.
 
Pai depinde de optiunile care le ai disponibile acolo. In general se poate seta asta cand adaugi metoda de livrare, unde iti spune ca aceasta sa fie activa cand suma este egala sau mai mare decat X.
Daca nu exista aceste optiuni, atunci poti discuta cu @Susp3kt @Naruto9 @WPMT sa iti faca ceva custom.
Nu e vorba de suma totala a comenzii. Asta am reusit sa fac. E vorba despre livrarea conditionata de metoda de plata.
 
E vorba despre livrarea conditionata de metoda de plata.
Pai este cam acelasi lucru.
Faci doua metode de plata
- plateste ramburs - livrare curier 22 ron
- plateste cu cardul - livrare curier 15 ron
Sau adaugi doua metode de livrare unde userul sa poata alege.
 
Pai este cam acelasi lucru.
Faci doua metode de plata
- plateste ramburs - livrare curier 22 ron
- plateste cu cardul - livrare curier 15 ron
Sau adaugi doua metode de livrare unde userul sa poata alege.
Am facut acest lucru insa cred ca multi clienti vor alege de exemplu livrare curier 15 ron si vor alege plata ramburs. Eu voiam ceva care sa limiteze metodele de livrare in functie de medota de plata.
 
Loading...
Back
Sus