Recenzie Wonder Woman 1984

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
A aparut si mutl asteptatul filme Wonder Woman. Textul de mai jos contine spoiler.


  1. Filmul este foarte lung, cred ca se putea face cu o ora mai scurt.
  2. poveste buna dar cam prost pusa in scena
  3. vei fi putin dejamagit pentru ca majoritatea actiunii din film ai vazuto in trailer
  4. film previzibil, fara surprize sau sa te tina macar o secunda cu inima la gura
  5. ce mi-a placut foarte mult este mesajul de final care te face sa te gandesti putin si sa intelegi multe lucruri iin viata
  6. in acest film Wonder Woman invata sa zboare sau mai bine zis isi da seama ca poate face asta plus invizibilitatea. Cred ca va amintiti episodul din family guy cu superman in zbor. Face referire exact la aceste doua lucruri din film.
  7. primul a fost super, chiar mi-a placut si l-am vazut de cateva ori, insa nu pot spune despre acesta acelasi lucru.
  8. cred ca DC incearca acum sa construiasca un univers, care este de durata si nici nu poate folosi metoda Marvel care este mai scurta. Daca ne uitam la toate serialele cu eroi scoase de DC sunt la fel, insa la seriale nu ma plang pentru ca imi place acest stil. Pentru fiecare caracter a acolocat un episod unde am vazut povestea lui, etc.
  9. Ce am inteles din acest film este ca nimic nu e gratis in acest univers sau oricare univers ai trai. Exista mereu un pret de platit si mereu este unul foarte mare. Nu poti avea totul indiferent cat de puternic ai fi. E bine sa te accepti asa cum esti si sa iti accepti limitarile, chiar daca iti spune toata lumea ca poti avea orice, asta nu insemna ca le vei avea.
Daca esti fericit asa cum esti, atunci nu schimba ceva care functioneaza.



Am pus filmul aici care este in format 4K si subtitrare in romana.

Vizionare placuta si poate reveniti cu o parere.

Update:
Se pare ca pe mobil nu functioneaza, are un bazait si imaginea nu se vede, insa pe desktop se vede bine.
 
Ultima editare:
!. vrei pelicula de 30 de minute? nu mi se pare mult. Poate au exagerat cu anumite scene, dar e ok.
  1. AGREE
  2. trailerul nu spune povestea filmului in sine, so dai vina pe trailer degeaba.
  3. AGREE, dar cam toate filmele din ziua de azi sunt la fel, mai ales daca te uiti la cele SF.
  4. true
  5. nu stiu.
  6. orice sequel primeste rahat indiferent ca e bun sau nu. vezi matrix 2 sau 3 toate au primit kkt doar pentru ca erau sequels.
  7. idk...
  8. true
  9. din partea mea, e un film care cere audienta, mai ales in aceste timpuri. si care cu siguranta se putea face mai bine. din ce am observat eu personal, filmele pe tema de super eroi se preteaza in ziua de azi, si lumea se uita. eu zic merci ca au dat release la acest film stiind ca or sa aibe un MARE loss la box office si la venituri. Filme de acest gen, oricat de proaste ar fi ele, sunt pe placul meu. So, never underestimate the fan base.
 
Loading...
Back
Sus