Windows mi-a tras-o din nou

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Ba frate e deja de domeniu paranormalului toata faza asta.
Acum câteva minute am plecat la baie sa ma pis si cand ma întorc surpriză mare.
Nu închideți calculator pentru ca executam un update.

Daca nu dădeam atatia bani pe laptop, îl aruncam pe geam de furie.

De doua săptămâni stau geana sa nu imi faca update si in seara asta ma futut imediat cum am plecat.
De reținut este ca am camera acoperită deci nu ma poate vedea.
Atunci cum dracu a stiut ca am plecat?
Nu cred ca mi-a luat mai mult de 2 minute sa ma pis si sa revin înapoi.
Fuck Windows si Microsoft.
 
Zilele astea am patit si eu faza asta cu update-ul. Am tot amanat si cand am luat o pauza de tigara si revenit la Pc isi facea update. Tin sa precizez ca nu era noapte, era in jur de ora 16,17:00
 
Un autor de la o revista América mare la fel patit, a mers la baie si cand a venit nu mai era nimic. A trebuit sa o ia de la început.
Conform TOS de la Windows ei poate face ce vor, dezinstala, instala, conf, etc, fara ca tu sa poti face ceva. Plus au opțiunea care o folosesc sa utilizeze calculatorul tau ca torrent.
 
Cum m-a fortat aseara windows sa dau restart pentru a face noi actualizari.
Dupa ce ieri si-a dat singur restart cat am fost la baie pentru a face update, a inceput sa imi apara notificari cam la ora ca trebuie sa dau restart pentru a face nu stiu ce update iar.
Am dat de fiecare data NU Acum.
Pe la 4 dimineata in timp ce lucram se face ecranul negru timp de 1 minut si apoi revine la loc.
Ma uit imediat in task manager daca am ceva suspect, scan si nimic, totul era normal si nici nu aveam ceva ciudat deschis sau accesat.

Intru in editor pe site sa scriu ceva si nimic, se bloca Chrome si pentru a debloca trebuia sa dau undeva click dreapta.
Am zis ca e din site meu, asa ca am testat pe google translate, editore online, etc si peste tot acelasi lucru. Nu voiam sa dau restart pentru ca avea zeci de pagini deschise in care lucram si daca se inchideau era naspa.
Dupa cam 30 minute cand ma vazut ca nu am alta solutie am dat restart.
Si-a facut update care a durat cam 30 minute si apoi a revenit totul la normal, mai putin paginile in care lucram.

Veti spune ca poti redeschide paginile inchise in chorme, problema este ca eu am cam tot timpul 4chrome deschise, 3 normal si una ca guest. Iar cand dai sa iti redeschida paginile inchise le deschide doar pe un chorme si din toate celelalte.
 
Cateva modalitati .....

StopWinUpdates

Windows Update Blocker 1.6

Wu10Man

Free Update Blocker tools to Stop Automatic Windows 10 Updates

Seven Methods to Stop Windows 10 Updates That Actually Work

11 Free Tools To Disable And Stop Windows 10 From Spying And Tracking You

Eu NU am incercat ... lucrez cu win 7

........................
PS:
Ma poti ajuta sa pot initia conversatie in PM ..... pe la inceputul verii puteam trimite mesaje PM ... acun NU mai pot
 
Si eu folosesc tot w7 paralel cu linux, dar cu greu trecut de la xp, nu ma pot acomoda pe 10 cu toate prostiile lumi in el.
La 7 bag update off si disable security center. Astfel nu ma deranjeaza niciodata nimic, si am windowsul mereu ca nou instalat, fara updateuri cretine.
 
Loading...
Back
Sus