Windows 10 - Free Download

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
In acest topic Installing Windows 10 using the media creation tool spuneam ca de am timp poate voi urca copia mea de windows 10 online. Asa ca am lasat toata noaptea calculatorul deschis si acum cateva minute s-a terminat de urcat.

Copia de windows 10 este originala si nu una piratata de pe net. Deci este clean.

Se poate face upgrade daca aveti windows 7 sau windows. Pentru restul versiunilor de windows trebuie facut fresh install.

La upgrade nu se pierde datele din calculator.

Puteti descarca de aici windows 10.


https://userscloud.com/uuoeuitk6412

Parola: in descriere



Daca aveti intrebari, va rog postati mai jos.
 
Ultima editare:
Personal am incercat sa instalez W10 ca upgrade la W7 . Dar am intampinat o problema. W7 pe care inca il folosesc nu este activat cu licenta si xxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxx ci cu un programel numit KMSnano care elimina complet procesul de activare Windows, prin urmare daca e sa instalez W10 nu poate prelua activarea W7 cu Product Key pentru ca nu exista . Pe cale de consecinta (a la Badea) daca vreau sa fac acest install, ma izbesc de Windows 10 not Active.... am stat 34h ca sa fac o chestie si nu a mers, asa ca am revenit la W7. Un install fresh / clean probabil are rezolva problema insa pierd programele deja instalate (varianta exclusa).
W10, e frumusel, nu prea e mare braza de el, are cateva programe noi (build-in) dar cam atat... mda si interfata mai dichisita cu cateva zeci de conexiuni la net care in mod normal nu prea iti trebuiesc.
 
Este si varianta pe net care iti permite sa-l rulezi prin simpla editare a unui fisier. Cel putin asa am citit online pe cateva forumuri.
Eu am facut upgrade fara probleme si nu aveam wind cu licenta.
Nu stiu ce varianta sa iti recomand pentru a rula cu succes windows 10.
Ma voi informa si revin cu update.
 
Ati citit parerea Free Software Foundation despre Windows 10 - https://www.fsf.org/news/the-fsfs-statement-on-windows-10 ? :D

Microsoft uses draconian laws to prevent anyone from popping the hood on Windows and studying the source code that underlies it.
What ? Pe bune ? De parca orice utilizator isi doreste sa se uite in codul sursa al unui sistem de operare :))
Microsoft este un business, Windows este un produs, daca l-ar face open-source ar da faliment.

Ma rog, tot articolul judeca produsul software Windows 10, dupa regulile unui software de tip open-source. E ca si cum ar judeca un peste dupa abilitatea lui de a se urca intr-un copac (era un citat de genu).
Nu inteleg de ce cei din zona open source urasc atat de mult orice nu este open-source. Mie imi plac ambele lumi, si open-source si non-open-source/comercial, folosesc softuri din ambele categorii si sunt multumit.
 
L-am descarcat, maine ii fac uprage-ul si o sa vad cum merge! Multumesc gogule! :)
 
L-am descarcat, maine ii fac uprage-ul si o sa vad cum merge! Multumesc gogule! :)
Sa ne spui cum a decurs totul si daca iti place noul windows sau nu.
 
Sursa oficial la windows 10 pentru cei care vor sa faca upgrade sau clean install.
Doar windows 8 si windows 7 sunt calificate pentru upgrade. Pentru orice alta varianta trebuie sa faceti clean install.
La upgrade nu se pierde nimic din calculator.
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
 
Loading...
Back
Sus