Stiri Wikileaks in afara legii

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Se pare ca CNN si alte cateva site-uri mari de stiri pro hillary clinton incearca sa convinga lumea cat si guvernul Americii sa scoata Wikileaks in afara legii. CNN chiar a spus pe post in ultimele zile ca este ilegal sa accesezi si sa citesti Wikileaks si poate poti fi acuzat de activitati criminale.
In aceleasi declaratii CNN a spus lumea trebuie sa foloseasca ca sursa de informare doar CNN si nu alte surse.
Oare ce sa intelegem din asta?


Astazi NY Times a publicat un amplu articole despre frauda electora din USA care se intampla la aceste alegeri si faptul ca nimeni nu vrea sa discute despre acest lucru si nu se iau masuri.
Sa nu uitam ca la utimele alegeri in NY au fost probleme mari cand au disparut pesre 300.000 buletine de vot si apoi au aparut ca prin minune.
 
Si totusi cand NY Times a fost atacat aseara, am citit ca Wikileaks ar fi facut un anunt in care ar fi spus ca cei care au facut atacul sa-l opreasca. Am citit bine?wikileak.png
 
Acel mesaj a fost o gluma facuta de Wikileaks dupa ce in ultimele zile mai multe voci spuneau ca julian assange ar fi fost asasinat.
Firma care a fost atacata cel mult, unde mai toate site-urile au host/servere au descoperit grupul responsabil. Se pare ca este acelasi care a dat jos akamai acum ceva timp.
 
Si totusi cand NY Times a fost atacat aseara, am citit ca Wikileaks ar fi facut un anunt in care ar fi spus ca cei care au facut atacul sa-l opreasca. Am citit bine?Vezi atașament 478
Dyn.com a fost ieri sub flood, poate au legatura, poate foloseau servicile lor..
 
Loading...
Back
Sus