Scam WeLoveBooks - Teapa?

Toma Cristian

Print on Demand Romania
Registered
Full Member
Print on Demand Romania
Salutare tuturor, si imi cer scuze daca cumva am facut ceva gresit sa scriu aceste cuvinte... Dar poate multe persoane cunosc aceasta comunitate cu numele de ,,WeLoveBooks,, , din care am facut si eu parte timp de cel putin 2 ani. Am decis sa postez aici, deoarece, vreau sa va fac cunostinta cu acest investiror numit Razvan Militaru, care a ajuns sa ,,vanda,, minciuni oamenilor pe 450$. Treaba sta in felul urmator, il urmaresc de mai bine de 2 ani, moment in care i-am achizitinat primul curs pe care l-a facut, nu mai stiu cat am platit, dar a fost o suma intre 200-300 euro. Cursul lui a avut un impact bun in viata mea, m-a ajutat sa ma dezvolt pe partea personala.
Doar ca chiar acum 30 minute, am vazut o postare a unui alt membru al grupului ,,Fa Bani la Bursa - WeLoveBooks,, , un grup in care intra doar persoanele ce au achizitinat cursul cu acelasi nume ,,FA BANI LA BURSA - Tot ce trebuie sa stii pentru a investi si a face bani la Bursa,, . In acea postare a intrebat ,, Cum au reusit sa faca acei bani cu ajutorul cursului cu numele ,,VIP investitorii,, cand toate achizitiile au fost facute in lunile Martie si Aprilie, iar cursul a fost lansat in luna Mai?
Am reusit sa prind exact dupa 3 minute acea postare pe grup, iar cand am incercat sa dau click pe prima imagine sa vad mai exact ce scrie, mi-a dat ,,A aparut o problema,,, pe scurt postarea a fost stearsa dupa maxim 3 minute. Am zis sa ii fac poza si sa intreb si eu ce s-a intamplat...
Dupa ce am cerut si eu raspunsuri, facand un post in care am cerut raspunsuri, dupa nici 3 minute, am fost scos din grup.
Dupa accea am postat intr-un alt grup, numit ,,We Love Books - Academy,, , dar acelasi rezultat... Am fost scos in 2 minute si din acel grup.
Problema e ca acest individ are un canal de youtube cu peste 120.000 followers unde isi promoveaza minciunile, ajungand sa faca peste 90.000$ in 2 luni.
Chiar imi pare rau ca a ajuns intr-un asemenea hal...
Aici e si canalul lui de youtube cu peste 120.000 de urmaritori... https://www.youtube.com/c/WeLoveBooks/videos



P.S: Pozele sunt postate mai jos, nu sunt in ordinea in care am scris, dar e usor sa iti dai seama ce si cum e.
 

Atașamente

  • 1.png
    1.png
    328,1 KB · Vizualizări: 39
  • 2.png
    2.png
    101,2 KB · Vizualizări: 38
  • 3.png
    3.png
    282,4 KB · Vizualizări: 35
  • 5.jpg
    5.jpg
    103,7 KB · Vizualizări: 33
  • 6.jpg
    6.jpg
    20,4 KB · Vizualizări: 29
  • 1234sad.png
    1234sad.png
    204,9 KB · Vizualizări: 30
  • 207862382_4014417815306188_5311557717083058992_n.jpg
    207862382_4014417815306188_5311557717083058992_n.jpg
    94,2 KB · Vizualizări: 30
  • asdasdasd.png
    asdasdasd.png
    223,9 KB · Vizualizări: 37
Acum pe bune, cine da bani pe asemenea cursuri minune in care te invata sa faci bani peste noapte isi merita soarta.
Asta nu o sa se schimbe niciodata. Baietii destepti ii fraieresc pe cei naivi. Asa a fost si o sa fie mereu.
Cine e mare investitor si antreprenor nu are timp sa faca cursuri si video-uri toata ziua pe tiktok. Si nici nu vrea sa il stie toata lumea, vai ce mare si tare e el.
 
Păcat că lumea este atât de naivă...
Sa cumperi cursuri de făcut bani...pe bune...
Sa dai 200$-300$ pe o "carte PDF" in care te învață mai nimic,și să nu dai 20 lei pe o carte din librării indiferent pe ce temă sa mai citim și noi din când în când , asta înseamnă să fi mafiot...
 
Acum pe bune, cine da bani pe asemenea cursuri minune in care te invata sa faci bani peste noapte isi merita soarta.
Asta nu o sa se schimbe niciodata. Baietii destepti ii fraieresc pe cei naivi. Asa a fost si o sa fie mereu.
Cine e mare investitor si antreprenor nu are timp sa faca cursuri si video-uri toata ziua pe tiktok. Si nici nu vrea sa il stie toata lumea, vai ce mare si tare e el.
Păcat că lumea este atât de naivă...
Sa cumperi cursuri de făcut bani...pe bune...
Sa dai 200$-300$ pe o "carte PDF" in care te învață mai nimic,și să nu dai 20 lei pe o carte din librării indiferent pe ce temă sa mai citim și noi din când în când , asta înseamnă să fi mafiot...
Vad foarte multa rautate in comentariile voastre, ceea ce e normal in romania, dar haide sa nu ajungem direct la concluzii gen , ,,Cine e mare investitor si antreprenor nu are timp sa faca cursuri si video-uri toata ziua pe tiktok. Si nici nu vrea sa il stie toata lumea, vai ce mare si tare e el,, ori ,,să nu dai 20 lei pe o carte din librării indiferent pe ce temă sa mai citim și noi din când în când,, .
Pentru ca Social Media, a devenit deja un bussines, nu stiu la ce te uiti tu, dar exista persoane ca si Dan Lok, Robert Kiyosaki ori Graham Stephan pe langa multi alti antreprenori care fac aceste cursuri si video-uri toata ziua pe youtube si tiktok. Oare de ce? Pentru ca le aduce mai multi bani decat ori ce alt fel de bussines.
Sa raspund si comentariului numarul 2.
Acea ,,carte PDF,, de care zici tu, inainte sa o cumperi, te pui putin pe investigat, sa fii sigur ca cumperi un curs ce isi merita banii si nu ajungi sa dai banii pe un curs, unde se zic minciuni (EXACT CE SE INTAMPLA IN CURSUL CU NUMELE ,,VIP INVESTITORII,, SI EU VREAU SA ADUC LA CUNOSTINTA). Pe langa asta, eu prefer cartile audio, pentru ca le pot asculta si cand muncesc, cand conduc masina, chiar si inainte sa ma pun la somn.

Problema care eu incerc sa o aduc in fata voastra, e urmatoarea.
A inceput acum cativa ani cu un curs, nu o ,,carte PDF,, , despre investitul la bursa, unul chiar bun, care te ajuta foarte mult pe partea de ,,dezvoltare persoanala,, . Nu degeaba a construit pe baza acelui curs cel mai mare canal de youtube, axat pe investitii la bursa si dezvoltare personala, unde repet, a strans 122.000 urmaritori, pe care acum a ajuns sa ii minta pentru a face mai multe vanzari, e ceva gen ,,ilie’s vlogs,, , doar ca pe dos, el cel putin a vandut ceva de calitate, iar acum a ajuns sa minta sa mai faca ceva vanzari, pe cand ,,ilie’s vlogs,, a facut videoclipuri si a reusit sa vanda o teapa.
 
nu o sa comentez despre ce ai patit sau ati patit mai multi din cauza acestui om. dar ce iti pot spune exact este faptul ca bursa nu este un loc pentru investitori mici, ca sa ajungi sa faci bani din trading trebuie sa inveti foarte foarte bine cum se face o analiza, iar pentru asta iti trebuiesc foarte multi ani de research si teste si bani "arsi". chiar am un prieten care face trading de vreo 15 ani, daca iti arat cum face el o analiza ai sa crezi ca face ceva geometrie in spatiu in chineza, si nu isi vinde munca. ofera anumite ponturi prietenilor dar niciodata nu isi vinde munca. deci repet bursa nu este pentru investitori cu buget de 500-1000 dolari.
 
nu o sa comentez despre ce ai patit sau ati patit mai multi din cauza acestui om. dar ce iti pot spune exact este faptul ca bursa nu este un loc pentru investitori mici, ca sa ajungi sa faci bani din trading trebuie sa inveti foarte foarte bine cum se face o analiza, iar pentru asta iti trebuiesc foarte multi ani de research si teste si bani "arsi". chiar am un prieten care face trading de vreo 15 ani, daca iti arat cum face el o analiza ai sa crezi ca face ceva geometrie in spatiu in chineza, si nu isi vinde munca. ofera anumite ponturi prietenilor dar niciodata nu isi vinde munca. deci repet bursa nu este pentru investitori cu buget de 500-1000 dolari.
Mersi de sfat, dar incearca sa nu mai faci astfel de comentarii, poate unii oameni chiar ajung sa te creada...
Poti investii la bursa, pe termen lung si cu cate 200 euro/luna.
Daca ajungi sa faci un profit de 10%/an in 20 ani ajungi exact la suma de 144,797 euro. Cu o investitie initiala de 48,000 euro, si cu un castig de 96,797 euro din cei 10% + dobanda compusa.
E ca si cand ai zice unui om ,care vrea sa investeasca in imobiliare, ca nu merita sa cumpere o casa de 100.000 euro, ca e prea scumpa. Dar nu exista doar case de 100.000 euro, exista case si la 30.000 euro.
 
Ultima editare:
Mersi de sfat, dar incearca sa nu mai faci astfel de comentarii, poate unii oameni chiar ajung sa te creada...
Poti investii la bursa, pe termen lung si cu cate 200 euro/luna.
Daca ajungi sa faci un profit de 10%/an in 20 ani ajungi exact la suma de 144,797 euro. Cu o investitie initiala de 48,000 euro, si cu un castig de 96,797 euro din cei 10% + dobanda compusa.
E ca si cand ai zice unui om ,care vrea sa investeasca in imobiliare, ca nu merita sa cumpere o casa de 100.000 euro, ca e prea scumpa. Dar nu exista doar case de 100.000 euro, exista case si la 30.000 euro.
Imi mentin ideea, bursa nu este pentru investitori cu sume mici. Pana faci tu profit in 20 de ani bani posibil sa se accelereze incalzirea globala. Sa fim seriosi, asta cu 20 de ani nici pe hartie nu suna bine. Si nici in imobiliare nu este loc pentru investitori cu sume mici, 30 de mii nu e o suma mica. Asa cum nici in crypto cei cu sume mici nu au viata lunga. Dar, mult noroc!
 
Mersi de sfat, dar incearca sa nu mai faci astfel de comentarii, poate unii oameni chiar ajung sa te creada...
Poti investii la bursa, pe termen lung si cu cate 200 euro/luna.
Daca ajungi sa faci un profit de 10%/an in 20 ani ajungi exact la suma de 144,797 euro. Cu o investitie initiala de 48,000 euro, si cu un castig de 96,797 euro din cei 10% + dobanda compusa.
E ca si cand ai zice unui om ,care vrea sa investeasca in imobiliare, ca nu merita sa cumpere o casa de 100.000 euro, ca e prea scumpa. Dar nu exista doar case de 100.000 euro, exista case si la 30.000
Asta ai invatat tu din acel curs? Profit in 20 ani?
Nu ti-as da nici 10 lei pe mana ta , iti bati joc de ei.
Tu ai postat aici cu gandul ca poate vinzi cursul ala de ****t mai departe la cineva. :))
Daca cauti pe net gasesti ce vrei tu despre bursa...dar ai crezut ca cu 200e-300e vei deveni supra omul bursei...numai si numai tu vei sti secretele bursei.:))))
Vise baiatule...pe net nu exista secrete...decat oameni care vand secrete si oameni care cumpara secrete.
Ai postat aici cu gandul ca ce?
Chiar ai crezut ca mai exista cineva care ar vrea sa cumpere ****tul ala de curs?
Joc la bursa de peste 10 ani...nu am auzit niciodata de baiatul asta al tau. Cea ce ma face sa cred...ca esti mai mult pe reclama decat pe suparare ca te-a scos afara din grup si nu ii mai poti plati vreun curs secret.:)))
Oricum ar fi...sunt bani tai in joc...dar accepta realitatea...daca 10 oameni zic ca esti beat...Atunci esti beat.;)
 
Imi mentin ideea, bursa nu este pentru investitori cu sume mici. Pana faci tu profit in 20 de ani bani posibil sa se accelereze incalzirea globala. Sa fim seriosi, asta cu 20 de ani nici pe hartie nu suna bine. Si nici in imobiliare nu este loc pentru investitori cu sume mici, 30 de mii nu e o suma mica. Asa cum nici in crypto cei cu sume mici nu au viata lunga. Dar, mult noroc!
Tu mai sus ai scris ca prietenul tau face treaba asta de 15 ani, ii merge bine, nu? :D
Am sa iti dau inca 2 exemple, foarte simple.
La profil scrie ca ai o varsta de 35 ani(scuzele mele daca cumva gresesc), sa presupunem ca iesi la pensie la 60 ani.
Tu venitul tau lunar il imparti in 45/35/20. Ce inseamna asta?
45% din venit sunt cheltuielile, 35% din venit sunt banii ce ii investesti, iar 20% sunt banii cu care faci ce vrei tu(pentru ca meriti si tu, impreuna cu familia, sa va rasfatati) + (daca ajungi sa lucrezi cateva luni, fara sa cheltui nici un ban, poti sa ajungi sa dai in depresie, asta s-a intamplat la mine).
Sa presupunem ca ai un venit de 3.000 euro, 35% insemnand 1050 euro, iar din acei 35% tu vrei sa diversifici, investind 15% la bursa, 15% intr-un proiect personal, 5% ii pui pur si simplu in banca.
Daca tu acei 450 euro(15% din 3.000 euro), ii investesti cu un singur gand(ce firme or sa mai existe in urmatorii 20 ani?), pe termen de 20 ani, avand un castig anual de 8%, ajungi la pensie sa ai 258,147.01 euro. Nu e rau de loc, nu? Doar stand cu gandul ca tu nu ai muncit nici o clipa pentru 149,697.01 (banii care au venit din dobanda si dobanda compusa)
Dar daca, ajungi sa ai un venit de 10.000 euro/luna?
Asta vine 860,490.04 euro cand iesi la pensie, 498,990.04 euro fiind facuti, practic, nefacand nimic.
Sunt calcule simple, trebuie doar sa ai rabdare.
De asta, unii reusesc si altii nu...


Asta ai invatat tu din acel curs? Profit in 20 ani?
Nu ti-as da nici 10 lei pe mana ta , iti bati joc de ei.
Tu ai postat aici cu gandul ca poate vinzi cursul ala de ****t mai departe la cineva. :))
Daca cauti pe net gasesti ce vrei tu despre bursa...dar ai crezut ca cu 200e-300e vei deveni supra omul bursei...numai si numai tu vei sti secretele bursei.:))))
Vise baiatule...pe net nu exista secrete...decat oameni care vand secrete si oameni care cumpara secrete.
Ai postat aici cu gandul ca ce?
Chiar ai crezut ca mai exista cineva care ar vrea sa cumpere ****tul ala de curs?
Joc la bursa de peste 10 ani...nu am auzit niciodata de baiatul asta al tau. Cea ce ma face sa cred...ca esti mai mult pe reclama decat pe suparare ca te-a scos afara din grup si nu ii mai poti plati vreun curs secret.:)))
Oricum ar fi...sunt bani tai in joc...dar accepta realitatea...daca 10 oameni zic ca esti beat...Atunci esti beat.;)
Profit in 20 ani? Asta ai inteles tu din ce am scris eu?
Cu 200-300 euro, ajungi dupa omul bursei? Dan Lok investeste undeva la 500.000 euro/an in cursuri si pentru a invata.
Si treaba cu ,,joc la bursa de peste 10 ani,, cand tu defapt ai 22 ani, suna a mare mica minciunica.
Nu vreau sa continui cu alte remarci ca o sa iti ranesc inteligenta.
 
Ultima editare:
Eu asta nu o să înțeleg niciodată,sa cumperi ponturi la bursa...când internetul ți le oferă gratuit,in primul rand trebuie sa ai o problema maxima la cerebel sa nu te duca capul sa analizezi ce merge pe piața și ce nu...
Și în al doilea rând cumperi aceste pdfuri/audio dar joci pe banii tăi,și dacă pierzi că tu nu gândești și lași pe alți să gândească pentru tine cum să îți investești banii la bursă,ce câștig ai,cel puțin când mergi pe mana ta și pierzi cel puțin ai o satisfacție că atât te-a dus capul,dar când pierzi pe mana altuia și când te mai gândești că ai și dat bani să îți spună altul cum sa pierzi parcă atunci te simți un om de nimic / sau ești un om de nimic...și mai ales când nenea google îți dă rezultate gratuit fara să plătești nici-un ban...
Dar cel mai bine este sa analizezi tu bursa o perioadă de timp și pe urmă poți să te bagi...
Asta cu bursa este cum este și țeapa cu pariurile sportive,ca aia care îți cere o sumă de bani să îți de-a ei rezultat final la un meci și binenteles că la fiecare în parte da alte rezultate și la unul din ei se va potrivi rezultatul...plătești să îți de-a un scor corect,și plătești și biletul și uite așa cineva iese in pierdere la fel că și acest PDF/audio de la bursă...
Plătești cursul,plătești și investiția și dacă pierzi booom nimeni nu este de vina decât incapacitatea ta de a gândi și entuziasmul miilor de euro care îi poți face din acest curs,dar nimeni nu garantează că vei da lovitura dar tu tot trebuie să îl plătești.
 
Eu asta nu o să înțeleg niciodată,sa cumperi ponturi la bursa...când internetul ți le oferă gratuit,in primul rand trebuie sa ai o problema maxima la cerebel sa nu te duca capul sa analizezi ce merge pe piața și ce nu...
Și în al doilea rând cumperi aceste pdfuri/audio dar joci pe banii tăi,și dacă pierzi că tu nu gândești și lași pe alți să gândească pentru tine cum să îți investești banii la bursă,ce câștig ai,cel puțin când mergi pe mana ta și pierzi cel puțin ai o satisfacție că atât te-a dus capul,dar când pierzi pe mana altuia și când te mai gândești că ai și dat bani să îți spună altul cum sa pierzi parcă atunci te simți un om de nimic / sau ești un om de nimic...și mai ales când nenea google îți dă rezultate gratuit fara să plătești nici-un ban...
Dar cel mai bine este sa analizezi tu bursa o perioadă de timp și pe urmă poți să te bagi...
Asta cu bursa este cum este și țeapa cu pariurile sportive,ca aia care îți cere o sumă de bani să îți de-a ei rezultat final la un meci și binenteles că la fiecare în parte da alte rezultate și la unul din ei se va potrivi rezultatul...plătești să îți de-a un scor corect,și plătești și biletul și uite așa cineva iese in pierdere la fel că și acest PDF/audio de la bursă...
Plătești cursul,plătești și investiția și dacă pierzi booom nimeni nu este de vina decât incapacitatea ta de a gândi și entuziasmul miilor de euro care îi poți face din acest curs,dar nimeni nu garantează că vei da lovitura dar tu tot trebuie să îl plătești.
Pentru tine, un curs inseamna ,,ponturi,,?
Mersi, pentru ca ai citit ceea ce am scris si ti-ai exprimat parerea.
 
nu o sa comentez despre ce ai patit sau ati patit mai multi din cauza acestui om. dar ce iti pot spune exact este faptul ca bursa nu este un loc pentru investitori mici, ca sa ajungi sa faci bani din trading trebuie sa inveti foarte foarte bine cum se face o analiza, iar pentru asta iti trebuiesc foarte multi ani de research si teste si bani "arsi". chiar am un prieten care face trading de vreo 15 ani, daca iti arat cum face el o analiza ai sa crezi ca face ceva geometrie in spatiu in chineza, si nu isi vinde munca. ofera anumite ponturi prietenilor dar niciodata nu isi vinde munca. deci repet bursa nu este pentru investitori cu buget de 500-1000 dolari.
Este o diferenta intre un investitor si un trader. El vorbeste de investitie la bursa
nu de trading. Traderii analizeaza mult graficele; investitorii rapoartele financiare, principiile companiei, calitatea produselor etc. Pentru investitie e ok si cu bani putini, pentru trading nu, ai sanse mari sa te arzi rau pe trading.
Asta ai invatat tu din acel curs? Profit in 20 ani?
Nu ti-as da nici 10 lei pe mana ta , iti bati joc de ei.
Tu ai postat aici cu gandul ca poate vinzi cursul ala de ****t mai departe la cineva. :))
Daca cauti pe net gasesti ce vrei tu despre bursa...dar ai crezut ca cu 200e-300e vei deveni supra omul bursei...numai si numai tu vei sti secretele bursei.:))))
Vise baiatule...pe net nu exista secrete...decat oameni care vand secrete si oameni care cumpara secrete.
Ai postat aici cu gandul ca ce?
Chiar ai crezut ca mai exista cineva care ar vrea sa cumpere ****tul ala de curs?
Joc la bursa de peste 10 ani...nu am auzit niciodata de baiatul asta al tau. Cea ce ma face sa cred...ca esti mai mult pe reclama decat pe suparare ca te-a scos afara din grup si nu ii mai poti plati vreun curs secret.:)))
Oricum ar fi...sunt bani tai in joc...dar accepta realitatea...daca 10 oameni zic ca esti beat...Atunci esti beat.;)

Se numeste compound interest si poti face bani multi din bani putini pe termen lung. Nu stiu cum "joci la bursa" de 10 ani si n ai auzit de asta, e cea mai sigura metoda sa faci profit + sa bati inflatia pe termen lung. Daca tu joci la bursa ca la pacanele nu tre sa te caci in visu' omului.

Greseala mea că am scris ponturi,vroiam sa spun loterie...dar și la loto ai șanse mai mari...îmi asum greseala.

Tu promovai site uri rusesti de facut bani din referali, nu prea ai ce cauta in discutie.
 
Ultima editare:
Tu mai sus ai scris ca prietenul tau face treaba asta de 15 ani, ii merge bine, nu? :D
Am sa iti dau inca 2 exemple, foarte simple.
La profil scrie ca ai o varsta de 35 ani(scuzele mele daca cumva gresesc), sa presupunem ca iesi la pensie la 60 ani.
Tu venitul tau lunar il imparti in 45/35/20. Ce inseamna asta?
45% din venit sunt cheltuielile, 35% din venit sunt banii ce ii investesti, iar 20% sunt banii cu care faci ce vrei tu(pentru ca meriti si tu, impreuna cu familia, sa va rasfatati) + (daca ajungi sa lucrezi cateva luni, fara sa cheltui nici un ban, poti sa ajungi sa dai in depresie, asta s-a intamplat la mine).
Sa presupunem ca ai un venit de 3.000 euro, 35% insemnand 1050 euro, iar din acei 35% tu vrei sa diversifici, investind 15% la bursa, 15% intr-un proiect personal, 5% ii pui pur si simplu in banca.
Daca tu acei 450 euro(15% din 3.000 euro), ii investesti cu un singur gand(ce firme or sa mai existe in urmatorii 20 ani?), pe termen de 20 ani, avand un castig anual de 8%, ajungi la pensie sa ai 258,147.01 euro. Nu e rau de loc, nu? Doar stand cu gandul ca tu nu ai muncit nici o clipa pentru 149,697.01 (banii care au venit din dobanda si dobanda compusa)
Dar daca, ajungi sa ai un venit de 10.000 euro/luna?
Asta vine 860,490.04 euro cand iesi la pensie, 498,990.04 euro fiind facuti, practic, nefacand nimic.
Sunt calcule simple, trebuie doar sa ai rabdare.
De asta, unii reusesc si altii nu...
Suna fair in felul asta. Mersi de explicatie!
 
In ziua de e greu sa fii prost cand ai acces la informatii ,tu daca ai avea strategia cum sa faci 1000 de euro pe zi si ai face ai da si la altcineva sa faca 1000 de euro?
 
In ziua de e greu sa fii prost cand ai acces la informatii ,tu daca ai avea strategia cum sa faci 1000 de euro pe zi si ai face ai da si la altcineva sa faca 1000 de euro?

Stock marketu e pentru toata lumea. Oricine poate vinde cursuri sau orice despre experienta lui. Din 10 oameni care intra in market fara experienta probabil 1 mai ramane cu bani dupa primul an. Daca cursul ala te invata despre risk management deja isi merita banii, pe yt o sa gasesti doar moonboys si meme stocks in care o sa ti pierzi banii instant. Nu inteleg de ce e toata lumea asa mahnita ca a cumparat omu un curs. Daca a aflat despre compound interest, dca si risk management din el deja isi merita banii 100%.

Poti baga banii in spx500/nasdaq si sa ti iei 10-20% return pe an, in banca ti ai lua 1%.


Nu exista punct in istorie sa fi bagat bani si sa fi pierdut.

Si da, orice trader/investitor ar vinde cursuri daca ar avea clienti. Pentru ca e venit pasiv care poate fi investit.
 
Ultima editare:
In ziua de e greu sa fii prost cand ai acces la informatii ,tu daca ai avea strategia cum sa faci 1000 de euro pe zi si ai face ai da si la altcineva sa faca 1000 de euro?
De aici vine si vorba aia, 10% dintre oameni, controleaza 90% din banii lumii.
De ce?
De ce ai cumpara o carte? E exact cum ai da banii pe un curs.
De ce majoritatea oamenilor ce au reusit in viata, au scris o carte despre viata lor? Au simtit nevoia sa impartaseasca si celorlalti momentele bune si rele din viata lor, urcusurile si coborasurile.
Dar aici e si problema, nu multe persoane ajung la acea gandire.
De accea ,,Eu daca as avea strategia sa fac 1000 euro/zi, sa o vand si la altul?,,.
 
De aici vine si vorba aia, 10% dintre oameni, controleaza 90% din banii lumii.
De ce?
De ce ai cumpara o carte? E exact cum ai da banii pe un curs.
De ce majoritatea oamenilor ce au reusit in viata, au scris o carte despre viata lor? Au simtit nevoia sa impartaseasca si celorlalti momentele bune si rele din viata lor, urcusurile si coborasurile.
Dar aici e si problema, nu multe persoane ajung la acea gandire.
De accea ,,Eu daca as avea strategia sa fac 1000 euro/zi, sa o vand si la altul?,,.
Cand reusesti e normal sa scri o carte ca ai marketing asigurat... ion tiriac daca scoate o carte o va vinde imediat,dar un muncitor daca scoate o carte nu vinde nici macar un exemplar.
Multe persoane cred in vise ambalate frumos
 
Loading...
Back
Sus