Webmoney!

am folosit acum vreo 2 ani webmoney, iti zic cum am facut atunci:
1)cauti o platforma de exchange bani de pe webmoney pe paypal(or sa iti ia un comision,dar asta e...)
2)faci ce iti spun cei de la exchange si primesti banii pe paypal
3)ii scoti pe cont bancar sau card...
 
legat de exchange dar numai la mine a fost din cod paysafecard sa pot transfera pe paypal insa a fost site ce este fake si am pierdut 50 euro asa ca nu este indicat orice site dupa net
 
legat de exchange dar numai la mine a fost din cod paysafecard sa pot transfera pe paypal insa a fost site ce este fake si am pierdut 50 euro asa ca nu este indicat orice site dupa net
asa e,iti dai seama ca poti da si de site'uri de exchange scam dar decat sa ramai cu banii pe webmoney mai bine cauti ceva site de exchange care pare cat de cat cunoscut si de incredere si transferi pe paypal sau cauti o persoana care sa aibe nevoie de bani pe webmoney si sa iti trimita pe paypal...
 
Daca dai withdraw la aia 78$ de pe webmoney direct pe card atunci la tine ajung 73.44$ (in cazul in care banca nu ia si ea comision, lucru care probabil se intampla), dar avand in vedere ca tu vrei 73$ pe paypal persoana data trebuie sa trimita cu tot cu fee 75.49$.

Nu se merita sa faca cineva acest schimb nici daca acea persoana iti trimite 73$ de pe paypal si tu platesti comisionul, in cel mai bun caz castiga 0.44$, dar daca are card care nu e in dolari sau banca ia comision atunci poate sa iasa chiar in minus.

Acestea fiind spuse nu cred ca o sa gasesti pe cineva care sa faca acest schimb, decat daca vrea cu acei 78$ sa cumpere cu webmoney chestii de pe aliexpress, banggood, gearbest etc; doar asa castiga acea persoana ceva.
 
Dau 70 WMZ pentru 60$ paypal nici asa nu vrea nimeni?
Nu am nevoie de ei, dar dacă nu ii vrea nimeni până vineri, să îmi dai mesaj și ți-i schimb eu, fac și eu o faptă bună :)
Mi-i trimiți pe webmoney, dau withdraw pe card (e instant) (văd că în ro nu puteți da pe card) și ți-i trimit pe paypal pe toți care imi vin pe card (imi las 0.5$ din ăia care ajung pe card pentru schimbarea de curs)

70 minus vreo 5 comision si minus 0.5, deci ar veni că îți trimit vreo 64$, deci la tine ajung un pic mai mult decat ai cerut
 
Ultima editare:
Nu am nevoie de ei, dar dacă nu ii vrea nimeni până vineri, să îmi dai mesaj și ți-i schimb eu, fac și eu o faptă bună :)
Mi-i trimiți pe webmoney, dau withdraw pe card (e instant) (văd că în ro nu puteți da pe card) și ți-i trimit pe paypal pe toți care imi vin pe card (imi las 0.5$ din ăia care ajung pe card pentru schimbarea de curs)

70 minus vreo 5 comision si minus 0.5, deci ar veni că îți trimit vreo 64$, deci la tine ajung un pic mai mult decat ai cerut
Ești cel mai de treaba
 
oare stitii? daca dau sa mi se transfere banii din webmoney in BT, se poate? Am undeva la 121 de dolari in webmoney? Oare cati banii imi vor ajunge in cardul de la BT?
 
Loading...
Back
Sus