Vreau sa muncesc

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Asta seara o domnișoară imi spune ca vrea sa muncească dar nu stie unde si cum. Nu spun cum am ajuns la discuția asta ca e vorba lungă.

Imi spune ce specialități are si raman surprins ca o fata cu ce are ea nu găsește nimic, mai ales ca e si frumoasa foc. Veți spune ca ce treaba are asta cu munca, ei bine realitatea ne-a aratat ca ea daca vrea are mai multe sanse la orice decat o persoana care nu e asa frumoasa.

Ii spun ok, hai sa vedem ce putem face.
O întreab daca are CV pus colo, colo, colo si imi zice ca stie de site respective dar nu a pus CV.
Deja imi suna cunoscut, vrea dar nu vrea, insa eu ma gândesc ca greșesc și continui.

O intreb ce știe sa faca si ce i-ar placea sa faca. Din ce imi spune ea stiu o grămadă de joburi online de unde poate scoate frumosi bani si nu ma refer aici la video chat. :)

Vede cam cat ar putea câștiga si vad cum ii sclipeau ochii. Zic eu in sinea mea ca e pe drumul cel bun, chiar vrea sa faca ceva si ca m-am înșelat.

Ei bine am gândit prea devreme ca totul s-a schimbat cand i-am zis sa noteze toate adresele cum se face, etc.
Pai vezi ca nu am pix și hârtie, nu e nici o problema, poti lua de la bar, dar cica nu are.
Ok, in telefon ai acolo note unde poți salva totul, cica nu are, atunci iti poti trimite un email catre tine sau salva si când ajungi acasa le vezi, dar nu stiu cum sa trimit email.

Dar nu e mai bine sa faci tu o lista cu toate cand ai timp (a ținut sa specifice ca nu e graba) si mi le dai cand ne vedem?

Deci esti in căutarea mare de muncă, mai ca esti disperată , cel puțin asa parea la început si acum zici cand am timp si nu e graba?

Multa lume spune ca vrea sa muncească dar puțini sunt cei care vor cu adevărat.
 
Loading...
Back
Sus