Viuly terminat de tot

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cica google a blocat domeniul in search pentru ca este competitor direct la YouTube.
Cum 90% din trafic era din google (conform lor) nu mai pot plati cei 12000$ pe luna costul la servere.
Personal mi se pare totul a scam sau proasta administrare a unei afaceri.
Ai aproape 2 milioane conturi si peste 50k video urcate pe zi, iar tu nu stii cum aa monetizezi un astfel de site???
Asa ca mai bine vindeam cei 40k tokeni cand valorau 3500 €.
 
Cica google a blocat domeniul in search pentru ca este competitor direct la YouTube.
Cum 90% din trafic era din google (conform lor) nu mai pot plati cei 12000$ pe luna costul la servere.
Personal mi se pare totul a scam sau proasta administrare a unei afaceri.
Ai aproape 2 milioane conturi si peste 50k video urcate pe zi, iar tu nu stii cum aa monetizezi un astfel de site???
Asa ca mai bine vindeam cei 40k tokeni cand valorau 3500 €.
Nu mi se pare fairplay, daca este competitor direct..cred ca trebuia sa le faca o oferta... sau cel putin sa concureze in continuare...
 
Personal mi se pare totul a scam sau proasta administrare a unei afaceri.
Dacă 90% din trafic e din Google și de acolo sunt banați pe orice motiv e și normal sa dea fail. În plus foloseau Adsense pe video și probabil și de acolo și-au luat-o. Aici nu e vorba că nu poate folosi altă rețea, dar dacă pierzi 90% din trafic atunci ce să mai monetizezi?
Să ai 1 milion pe zi și să rămâi cu 100k eu zic că se simte la buzunar :)
 
Loading...
Back
Sus