Virusi pe site penalizat de google

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am descoperita cateva surse de virusi care e posibil sa le aveti prin site. Asa ca le postez mai jos si ramane sa le cautati si daca gasiti ceva sa le stergeti.
De retinut este ca unele surse sunt ascunse prin code sau sunt distribuite prin acele retele de reclame care le gasiti prin playere sau afiseaza reclame fake.

Detalii privind testarea


Cea mai recentă actualizare a informațiilor despre sistemul autonom cu numărul 13335(CLOUDFLARENET) a avut loc pe 25 aprilie 2016.
Navigarea sigură a testat 903409 (de) site-uri din această rețea în ultimele 90 de zile.

yourjavascript.com, tattoodonkey.com șixxoo33.us.

mediatik.fr , shoppme.spaceșiprivatepillpurchase.com.
7b726aeb-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com, 40d0dfd9-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com șitv-nasionallive.blogspot.com.

Puteti verifica site-ul vostru prin accesarea acestui url
https://www.google.com/transparencyreport/safebrowsing/diagnostic/index.html#url=roforum.net

Schimbati roforum.net cu numele la domeniu vostru.

Nu recomand sa accesati direct link de mai sus. Hiperlink de a fiecare acum este cel catre informatiile google.
 
Am scanat site-ul meu si imi spune ca este safe. Totusi e penalizat de google.
Current status:
Not dangerous

Safe Browsing has not recently seen malicious content
 
Si eu sper la asta. Am trimis a doua oara acum de cateva zile. Data viitoare le trimit si rezultatul acestui test.
 
am testat site-ul si arata asa
9qypziJ.png


Folosesc doar un player fake si reclame de la RedCPM, nimic altceva..nici macar pop-up sau altceva...ciudat e ca nu e penalizat in google
 
Current status:
Not dangerous

Safe Browsing has not recently seen malicious content on atacpe.net.
 
Loading...
Back
Sus