VIP Club pe Roforum

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cativa membri de pe forum mi-au recomandat ca unele postari sa fie trecute la sectiunea VIP Club, pentru ca sunt informatii foarte utile si dupa cum unii dintre voi stiti unii uita sa spuna macar multumesc.

Este nevoie de mult timp sa caut informatii pe net, sa gasesc solutia la problema care o aveti si oricat as vrea sa fie totul gratis din pacate nu este posibil. Ca orice alta persoana am cheltuieli care trebuiesc platite.
Acum intrebarea fiecaruia este daca se merita sa platesti acea suma pentru a avea acces la sectiunea VIP Club. Eu nu va pot raspunde direct la aceasta intrebare, dar o pot face cei care fac sute sau mii de euro online lunar de pe urma sfaturilor mele.

Acum nu te gandi ca vei face la fel de multi bani, pentru ca eu iti prezinti informatii, dar depinde doar de tine ce si cum faci cu EA.
Se poate plati prin paypal si card si majoritatea platilor sunt recurente. Daca nu vreti sa mai continuati dupa ce ati facut upgrade prima oara, nu uitati sa dezactivati plata inainte sa se execute urmatoarea.
Nu doresc mesaje de genul ca roforum te-a taxat abuziv si alte cheestii de genul. Este treaba si problema ta cum iti administrezi contul sau contul bancar.

Ce vei gasi in sectiunea VIP Club?

Secrete, metode, ponturi care iti pot face munca mai usoara in mediul online si desigur ajutor pentru a creste veniturile. Pe langa acestea o sa gasiti theme wordpress full si clean descarcate direct din conturile la developer, ebook rare si explicatii cum s epot folosi.

Ajutor custom din partea mea si prioritate.
Maxim 30 minute pe zi per user daca ai nevoie de edit, reparare, clean la site sau analiza.
Maxim 30 minute live support pe skype, facebook, whatsapp, YM.
Instalari vps sau servere dedicate. Se poate cere o singura instalare pe zi din parte unui utilizator.
Imagine si link in semnatura. De acum va fi scoasa aceasta optiune pentru userii normali.
Acces la sectiunea resurse.
Multe altele care nu imi vin in minte acum.

Activitatea pe forum va continua ca si pana acum, doar ca unele lucruri vor fi postate la sectiunea Club VIp.

Regula:

Informatiile din sectiunea Club VIP sunt doar pentru tine si nu pentru a fi distribuite sau furate. Orice utilizator care este prins ca face asa ceva, primeste automat BAN pe viata pe forum si nu primeste Refund.

NU se accepta refund la nici un pachet. Pentru ca sunt doar informatii si nu produse nu se accepra Refund. Intr-o singura zi poti citi si copia totul si apoi ceri Refund. NU SE ACCEPTA REFUND.
Din aceasta cauza am pus perioada minim de 3 luni pentru a evita hotii de continut.

Pentru a face upgrade accesati acest link:
http://www.roforum.net/account/upgrades

Upgrade se poate face si prin punctele adunate prin activitatea pe forum.
Rata de schimb de astazi este : 1£ = 143 puncte
Pentru userii inscrisi pana la data de astazi 01.02.2016 este o reducere de 50% la conversia in puncte. 1£ = 70 puncte.

Pe data de 15 februarie va exista o reducere de 75% pentru platile in bani la orice pachet upgrade. Forumul face 1 an de zile de cand a fost lansat.


Daca aveti intrebari va rog postati mai jos.

 
Observ ca forumul incepe sa devina elitist.
Forumul este pentru toata lumea si asa cum am explicat voi continua sa postez informatii utile si sa ajut pe toti care au nevoie. Doar ca unele vor fi postate la sectiunea Club VIP pentru a evita hotii de continut.
Stiu cativa care copie absolut tot ce scriu pe site lor.
Plus poate fi considerat si un fel de Multumesc din partea celor care i-am ajutat sau ii voi ajuta si genereaza venituri destul de bune.
Pentru mine, sumele sunt prea mari.

Nu am pus euro pentru ca isi permitea toata lumea si nu faceam nimic. Cine cunoaste valoarea informatiiei isi va permite sau va face un efort sa investeaza acea suma pentru o sansa sa genereze un venit mai mare.
Este aproape imposibil sa nu generezi cel putin de 10 ori intr-un an suma investita.

Un exemplu:
La postarea Custom referer pentru youtube si altele eu am cautat cateva zile pe net ceva care sa functioneze bine. Cautat si testat fiecare in parte. Cand am vazut ca nu gasesc l-am contactat pe @Ovidiu Bokar si am stat cateva ore sa-l facem functional, asta incluzand si testele necesare.
Tu si altii acum folositi acel script (este doar ca exemplu, nu bat apropo :D) si majoritatea nici macar un like sau multumesc nu au spus. Doar in acest exemplu am pierdut putin peste 3 zile. Daca fac asta la fiecare lucru, problema aparura iti imaginezi cat timp imi ocupa? Pe cand userul care beneficiaza se ocupa de site, job, afacere si la un interval de timp intra si culege solutia/informatia postata de mine.

Ce facem aici, trebuie sa fie win > win pentru toata lumea si nu doar pentru o parte.

Deaja sunt cativa suparati pe acest an ca nu mai fac munca gratis si nu mai spun DA la orice ora. :D
 
Am modificat si sistemul de castigare a creditelor pe forum. Nu spun care sunt respectivele actiuni pentru a nu se face abuz. Pana acum se castiga credite daca primeai like la post, acum se contorizeaza si alte actiuni.

Cu cat esti mai activ pe forum cu atat primesti credite mai multe.
Legat de conversie, aceasta se face intre £ si $ coonform xe.com
 
Inteleg ce spui, totusi, "1£ = 143 puncte"... nu ma astept sa imi permit orice upgrade, in urmatorii 2-3 ani de activitate.
Poate ar merge cateva upgrade-uri trial, oferite persoanelor care ti-se pare ca ofera informatii utile, constand in acces lacatevatopicuri. Plus ca chestia cu VIP-ul sunt de parere ca trebuia anuntata macarcand ai anuntat migrarea, because the people took for granted that information.
 
Inteleg ce spui, totusi, "1£ = 143 puncte"... nu ma astept sa imi permit orice upgrade, in urmatorii 2-3 ani de activitate.
Poti face upgrade pe data de 15 cand este reducere de 75%, sau poti face puncte prin activitate. Asa cum am spus acum sunt contorizate si alte activitati pe forum.

Am mutat doar 3 topicuri si nu cred ca voi muta altele in urmatoarele zile. Acum ma pun sa populez sectiunea VIP club.
Daca continui activitatea la fel ca pana acum, vei strange acele puncte.
Plus daca ai citit bine in anunt, userii inscrisi pana astazi, vor avea reducere de 50% la credt. Adica in loc de conversia normala 1:143 va fi 1:70.
 
Reducerea de 75% este doar pentru plata in bani. La credite se ofera 50% reducere, aduca 70 credite / 1£.
75% Reducere vine:
3 luni 12.5£
6 luni 25£
12 luni 37.5£
Sper ca am calculat bine.
Pentru 3luni de acces, am nevoie de
3500 credite. Pentru VIP 12 luni ai nevoie de 10.500 credite.
Dupa noile modificari le faci imediat.

Plus in fiecare luna de acum voi oferi la 2 useri in functie de implicare 500 si 300 Credite.

c5MM4it.png
 
Ultima editare:
Deci, pentru sponsor am nevoie de 35k puncte
Sponsor are aceleasi functii ca VIP normal doar ca adauga Titlu Custom la profil de Sponsor. Vezi @DjCyry
La sponsor nu se accepta upgrade cu puncte si este facut special pentru acele persoane sau firme care vor sa sponsorizeze aceasta comunitate.
 
Deci nu exista "Life Time acces VIP" pe puncte?
Ma voi gandi daca adaug asa ceva. Optiunea este la inceput, sa vedem cum merge si apoi se pot adauga mai multe lucruri.

Cred ca ar trebui sa spun si urmatoarele lucruri:
1. daca postul sau topicul iti este sters din motive care nu respecta regulile la forum, se pierd puncte si destul de multe
2. daca dai like cuiva si apoi unlike pierzi multe puncte, asa ca atentie mare cui dati si de ce dati like la un topic sau post
3. daca faci spam primesti automat ban permanet pe forum si toate posturile tale se sterg
4. daca primesti avertisment se reduc puncte/credite din contul tau. 10 credite = 1 punct de avertisment. Maximul este 7 care inseamna spam, asa ca stiti ce se intampla.
 
Apropo, nu cad nici un "pay with points"...
Asta se face manual pentru moment. Cand aduni numarul de puncte faci cerere si eu fac upgrade manual si reduc creditele din contul tau.

it would take quite a bit of activity to get it, and can't simply spam stuff
Se va face spam si asa pentru a ajunge la numarul de credite dorit. Daca pun Life Time, iti imaginezi cum se va transforma acest forum?
Nu vreau sute de mii de useri si posturi pe zi doar sa dea bine la statistici. Vreau o comunitatea unde sa existe ajutor real si bun simt.

Deaja sunt peste 100 useri bani pe viata.
 
preturile in Euro
Moneda nu este problema, ce este 30% diferenta ? :D
Am pus in £ pentru ca am conturile in aceasta moneda. Ma gandesc si voi vedea daca schimb in euro. :D
Sa vedem poate , mai sunt si alte persoane interesate de de aceasta schimbare.
 
Loading...
Back
Sus