Vidoza.net | Foarte bun pentru site de filme

daqogem

Active Member
Registered
Full Member
Salut.
Am descoperit recent site-ul acesta Vidoza. Datorita recenziilor de pe wjunction si cand am vazut ca suntem si noi romanii la un tier mai inaintat decat ultimul, am zis sa-i dau o sansa.
Metode de upload: FTP, remote upload (chiar si openload, e in beta test dar mie imi merge binisor) , torrent upload (pe care il folosesc cel mai des), clone upload (daca iti da PREMIUM prin skype poti copia alte fisiere vidoza), si file upload normal.
Functionalitati: adaugarea subtitrarilor, a unui logo, block video when AdBlock is enabled, player default volume si inca cateva..
Monetizarea: Romania se afla in Tier 3 ($22 pe 10.000 vizite), minimum de plata este de 5$ ,userul trebuie sa vada 5% din episod, in interfata iti arata si paid views/ si normal views, continut adult legal, IP-ul este numarat de 4 ori la 24 ore.

Acum parerea personala: este un serviciu destul de nou, serios, cu un support excelent, se lucreaza la el intens, de monetizare pot spune ca este excelenta, mie nu mi se par agresive reclamele din player, se incarca decent.

Uitati la 3000 views cat am generat:
image.png

Inca nu am scos nici un ban dar ma repet, teapa sigur nu este - verificati wjunction si cati oameni multumesc pentru plata.
Aici aveti si un exemplu de episod direct la ei pe site: https://vidoza.net/84388387sf6j.html


Puteti sa va inregistrati pe refferal-ul meu aici: https://vidoza.net/reg2755.html
Sau: https://vidoza.net/?op=registration
 
am primit eu plata de la ei, am renuntat ca la vidoza numai 1500 gb ai spațiu si multe reclame inclusiv în panel
 
Daca nu ai venit cu dovada de plata... Nu poti spune
Si Videomega era o sursa super..pana la un moment dat

Sunt aceleasi reclame peste tot...
Meh nu prea vad comparatia cu videomega.. deci sa inteleg ca aia de multumesc sunt doar conturi fake :))
In legatura cu reclamele, ma refeream la agresivitate la numarul lor, la cate apar pe toata desfasurarea unui video.
am primit eu plata de la ei, am renuntat ca la vidoza numai 1500 gb ai spațiu si multe reclame inclusiv în panel
Cred ca la majoritatea site-urilor nu ai la inceput spatiu unlimited si trebuie sa ceri... eu le-am dat mesaj pe skype ca vreau premium si aia a fost...
Edit: pe asta cu reclamele in interfata n-am patit-o..
 
Meh nu prea vad comparatia cu videomega.. deci sa inteleg ca aia de multumesc sunt doar conturi fake :))

Cred ca la majoritatea site-urilor nu ai la inceput spatiu unlimited si trebuie sa ceri... eu le-am dat mesaj pe skype ca vreau premium si aia a fost...
Edit: pe asta cu reclamele in interfata n-am patit-o..
si ti-au spus cu mi-au spus si mie adu cat mai multi referali si vei primii premium :D, a trecut 2 luni si degeaba
 
si ti-au spus cu mi-au spus si mie adu cat mai multi referali si vei primii premium :D, a trecut 2 luni si degeaba
Sau mai bine, da-le tu un mesaj sa iti faca contul PREMIUM si postezi aici rezultatul..sunt curios de ce nu ti-ar face contul premium.
 
Din cate am inteles de la ei , trebuie sa faci in jur 50k view-uri pe luna ca sa poti avea premium.
I-am adaugat si eu de cateva zile , contorieaza bine si banii aia se fac.Ieri am cerut o plata , va anunt aici cand se face dar din ce am citit pe wjunction , platile se fac cam greu , acum depinde si traficul fiecaruia.
 
Dovada de plata.Fata de Vidlox care ma platea la 3-4 zile acesta a platit chiar foarte repede.Asta chiar merita folosit ca sursa principala si se mai lucreaza la noi functii.

8DA-LOlcSyGls_EG7xXPqw.png
 
Loading...
Back
Sus