Video sharing site pe shared hosting o prostie curata

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Frate nu inteleg un lucru la lumea asta, chiar nu inteleg, oricat as incerca sa o fac.
Sunt multi care au venit cu problema asta la mine, sunt N tutoriale, articole online unde iti spune clar ca nu poti rula video sharing site pe un shared hosting, multi se cred viteji si o fac.
Apoi umple netul de de recenzii si prostii ca firma X este naspa, ca scripul Y este naspa, ca oricine este naspa, mai putin creierul lor.

Pentru a miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiia oara va rog sa intelegeti.

Video Sharing site nu functioneaza pe shared hosting si asta trebuie sa va intre bine in cap.

Orice continut video consuma resurse si nu face fata pe un cont shared. Stiu ca sunt companii de hosting care permit asta si promit marea cu sarea, dar va rog eu din suflet, nu fiti prosti, ca geme lumea asta de specimene de gen.
Acele oferte sunt doar metode de marketing sa va convinga sa cumparati ceva care stiu ca nu iti va merge si apoi iit vor recomanda un dedicat de 400 euro pentru ca site sa iti functioneze si plus de asta te vor prostii ca se ocupa ei de toata migrarea.

Ce functioneaza pe shared hosting:

platforma video sharing cu embed de pe youtube sau alte surse, fie folositi wordpress sau platforma speciale de video sharing.

ce nu functioneaza pe shared hosting

1. platforma special pentru video sharing + ffmpeg - chiar daca ffmpeg este inclus in pachet dupa 2-3 video convertite vei primi notificare sa faci upgrade ca consumi multe resurse. Conversia vide consuma resurse la greu si nimeni nu va permite unui cont de 3-7$ pe luna sa puna in pericol toate conturile de pe server.

2. platforma sspecila pentru video sharing + self video hosting
redarea de continut video pe un cont shared la fel consuma resurse, nu ca conversia dar consuma mai ales tarfic. chiar daca aveti unlimited space si trafic nu este adevarat pentru ca odata ce treceti de 50-100gb spatiu ocupat primiti avertizare.

Multi merg pe ideea las ca fac asta la inceput si apoi trec pe altceva si pe aceiasi idee merg si firmele care ofera astfel de pachete de sharing.
Sitte de video sharing nu este un simplu site de wordpress unde bagi ceva txt si gata.

deci fratii mei nu mai fiti ***** si daca tot sunteti nu mai plangeti ca niste copilasi care le-a luat tata hotul de la coltul strazii.

Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu aceste randuri, doar ca m-am saturat si sunt plictisit de moarte de plangaciosi.
 
Loading...
Back
Sus