Verificare sursa fonduri Revolut

Adrian Adrian

Active Member
Registered
Full Member
Va salut cu respect.
Am primit recent email si limitarea contului de Revolut, pe motivul nevoii de a-mi fi verificata sursa fondurilor.
Mentionesc ca Revolut il folosesc pentru retragerea banilor din Paypal, nu am invartit sume mari, pur si simplu retrag o data pe luna si banii ii cheltuiesc cu cardul revolut si retrageri de la atm. Daca este cineva care a patit asta si poate sa imi spuna si mie ce dovezi sau imagini a trimis din Paypal catre Revolut? Alternative bune de retragere bani din Paypal pentru a fi scosi din ATM, la comisioane mici, in afara de Revolut, exista? Am cautat despre acest topic, am vazut ca sunt multe conturi suspendate, dar nu am vazut nimic legat de Paypal ca si sursa a fondurilor. Va multumesc!
 
Sunt atatea topicuri online, articole in ziare mari legat de revolut cum suspenda abuzov5 contirile fara posibilitatea de a recupera contul sau bani si voi inca ol folosiți.

Din ce am văzut la altii iti poti lua adio de la bani. Un procent foarte mic reușește sa recupereze banii.
Pe Romania retragerea din PayPal este 2€ la orice suma si apoi folosești cardul unde vrei.
Pe extern UK sau Spania ai posibilitatea sa retragi in cont bancar care e gratis.
 
Pe Romania retragerea din PayPal este 2€ la orice suma si apoi folosești cardul unde vrei.
Te salut AlexH, multumesc pentru raspuns. Tin sa te contrazic, de exemplu, la o retragere de 500 de dolari din Paypal catre Ing, in loc de 2048 ron, as primi 1972, deci 76 de lei, pentru ca se face conversia la cursul Paypal iar taxa este de 19,93 RON.
Iti multumesc!
 
Intre timp am trimis celor de la Revolut un PDF generat din Paypal, cu toate tranzactiile de pe ultimele 3 luni, astept sa vad daca rezolv ceva.
 
Mult succes si sper sa reușești.
Sa ne anunti daca ai reușit si cum.
Problema la orice transfer catre Romania din alte monede e cursul de toata jena care il au bancile.
Pentru asta folosesc TransferWise care imi face conversia la cursul oficial.
 
Multumesc! Cel mai bun a fost ePayments, din Paypal catre ei, 0 taxe, apoi retragere de la ghiseu Brd prin card, cu taxa de 2 euro, am prins doar doua luni, apoi i-au suspendat si pe ei :(
 
Adaugi cardul transferwise in PayPal si retragi banii. Simplu si usor.
Eu folosesc acest site pentru aprope orice ce tine de tranzacții internaționale.
PayPal nu folosesc cu ei pentru ca nu retrag din PayPal de câțiva ani. Ce este in PayPal plătesc unde se poate online.
 
Adaugi cardul transferwise in PayPal si retragi banii. Simplu si usor.
Eu folosesc acest site pentru aprope orice ce tine de tranzacții internaționale.
PayPal nu folosesc cu ei pentru ca nu retrag din PayPal de câțiva ani. Ce este in PayPal plătesc unde se poate online.
Salut, TransferWise ofera iban de RON?
 
Salut, TransferWise ofera iban de RON?
Cred ca da, trebuie verificat pentru ca eu am doar pe euro.
Alege creare cont, moneda si apoi vezi daca ai pe ron.
 
icard ai incercat?ofera card gratis plus cont bancar in RON EURO USD ,10lei retragerea indiferent de suma, 0lei administrarea lunara. deasemenea poate fi adaugat cardul si contul in paypal si facuta retragere si transfer si instant+poti face plati cu telefonul prin nfc
Icard intreaba cumva de unde vin banii? Ce date cer? As vrea sa folosesc pt a primi banii de la reclame.
 
icard ai incercat?ofera card gratis plus cont bancar in RON EURO USD ,10lei retragerea indiferent de suma, 0lei administrarea lunara. deasemenea poate fi adaugat cardul si contul in paypal si facuta retragere si transfer si instant+poti face plati cu telefonul prin nfc
Interesant, nu am incercat. Iti multumesc!
 
Icard intreaba cumva de unde vin banii? Ce date cer? As vrea sa folosesc pt a primi banii de la reclame.
trebuie sa iti verifici contul ,te va suna prin video un consultant unde iti va cere sa arati actul ,apoi dupa ce va vedea ca tu esti iti va confirma contul si vei putea comanda si card. orice institutie bancara e obligata in caz ca vede anumite sume sa ceara lamuriri,eu nu primesc bani asa de des si nici sume mari deci nu mi-au cerut informatii inafara de cele pt a a confirma contul adica sa arat actul... mie mi se par ok cei de la icard si is din europa
 
Loading...
Back
Sus