Vanzare site dupa update google chrome

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
M-am gandit sa fac un topic unde oricine vrea sa isi vanda site-ul dupa update de la google chrome sa o poata face, chiar daca nu are permisiunea de a deschide topic aici.
Stiu ca vor fi multi dupa ce popup nu va mai functiona, fiind una din pricipalele surse de venit.

Puteti posta mai jos anuntul vostru de vanzare care sa contina urmatoarele info:

1. nume site
2. url site
3. numar de vizite pe zi/luna - aici dovada la trafic
4. vechime
5. pret - nu postati daca nu oferiti pret.
6. metoda de plata acceptata.


Nota:
Posteza in acest topic doar daca vinzi site din cauza la chrome update si nu din alte motive. Altfel iti vei lua sanctune.
 
Ultima editare:
M-am gandit sa fac un topic unde oricine vrea sa isi vanda site-ul dupa update de la google chrome sa o poata face, chiar daca nu are permisiunea de a deschide topic aici.
Stiu ca vor fi multi dupa ce popup nu va mai functiona, fiind una din pricipalele surse de venit.

Puteti posta mai jos anuntul vostru de vanzare care sa contina urmatoarele info:

1. nume site
2. url site
3. numar de vizite pe zi/luna - aici dovada la trafic
4. vechime
5. pret - nu postati daca nu oferiti pret.
6. metoda de plata acceptata.
Fără supărare pe mine, dar nu sunt de acord cu nume și Url site public.. Din păcate trăim în aceea lume care rănește mai mult decât să facă bine..Iar dacă se dorește vânzarea unui site, nu este soluția cea mai bună ca numele să devină public... Am fost pățit, tot aici, iar pentru mine e o lecție.. Păzește - ți marfa bine dacă nu vrei să rămâi cu ea
 
Fără supărare pe mine, dar nu sunt de acord cu nume și Url site public..
Pai daca vrei sa vinzi nu te mai intereseaza acest lucru. Este doar pentru cei care vor sa scape de site-uri dupa update la chrome.
La ce sa dau 10 pm cand pot avea toate info la dispozitie care ma pot ajuta sa iau o decizie.
Cine vrea sa posteze, cine nu... poate sa astepte pana face ratie sa deschida topic.
 
Pai daca vrei sa vinzi nu te mai intereseaza acest lucru. Este doar pentru cei care vor sa scape de site-uri dupa update la chrome.
La ce sa dau 10 pm cand pot avea toate info la dispozitie care ma pot ajuta sa iau o decizie.
Cine vrea sa posteze, cine nu... poate sa astepte pana face ratie sa deschida topic.
Tocmai asta e ce încerc să spun.. Că nu se va vinde.. Știi bine greșeala făcută de mine când am postat.. Și în loc să vând au apărut clone și alte porcării.. Dar pe de altă parte mă bucur, pentru că munca continuă mi-a adus mari satisfacții de la site-ul care doream să scap de el..
Legat de update, vedem ce și cum va afecta
 
Am si eu un site de filme si seriale online
Domeniu foarte ok Edit Moderator(am o problema la index acum am observat nu se incarca toate filmele dar nu imi afecteaza vizitele,ele venind din google direct pe filme)
vizite 1700-2200 in cursul saptamanii,2500-3000 in weekend
pret 100 $ nu l-as da dar am nevoie urgenta de bani
paypal sau transfer bancar Raiffeisen Bank
 
Ultima editare de un moderator:
Am si eu un site de filme si seriale online
Domeniu foarte ok Edit Moderator(am o problema la index acum am observat nu se incarca toate filmele dar nu imi afecteaza vizitele,ele venind din google direct pe filme)
vizite 1700-2200 in cursul saptamanii,2500-3000 in weekend
pret 100 $ nu l-as da dar am nevoie urgenta de bani
paypal sau transfer bancar Raiffeisen Bank
Ce caută postul tău aici?
 
Fara suparare,
Am facut cont special pentru a raspunde in acest topic.
Inainte de a raspandii informatii de genul asta ar trebui sa faceti research mai mult.
Intradevar dupa data de 15 februarie google va implementa adblock direct in chrome, dar, vizati sau vizate vor fii acele site-uri cu volum mare de trafic din US si CA iar mai apoi va trece la site-uri cu volum mare de trafic din Europa si Rusia. Si da, reclamele de tip popup vor fii cele mai vanate, dar, reclamele de tip banner si in special cele native nu vor fii afectate, deci monetizarea nu se opreste. Plus ca site-urile care vor fii lovite de acest update nu vor fii deindexate ci vor fii avertizate sa elimine anumite reclame iar daca proprietarul site-ului nu va respecta avertizarea atunci o luna de zile toate reclamele in chrome ii vor fii blocate implicit adsense. Iar in alta ordine de idei retele mari de adnetwork vor gasi soluții sa faca bypass la acest adblocker. Ideea mea este ca nu ar trebui sa va speriati pana nu vedeti exact cum o sa mearga lucrurile.

Sinenomine.
 
Loading...
Back
Sus