Va fi criza economica in 2017?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Daca urmariti fluxul de stiri din ultimma perioada pe categoria economic si politic vedeti ca mai peste tot se discuta despre criza economica din 2017. Chiar Banca Europeana si Federal reserve bank au facut declaratie pe aceasta problema, spunand ca bancile sunt pregatite pentru noua criza.

Conform acestor surse cat si a unor analisti si experti in domeniu criza economica din 2017 va fi la nivel mondial de 100 de ori mia mare decat criza din 2009.

Voi ce parare aveti, va fi sau nu o nou criza in 2017?
Cum va pregatiti de aceasta criza?
 
Romania este in criza din 1990, deci noi avem antrenament ! Mai rau cu europenii astia !
Iar criza poate sa fie, dar nu cred in chestii apocaliptice de 100 mai mare etc., se poate declansa o mica recesiune la majoritatea statelor puternice, ce va duce in jos si Romania, dar nimic foarte grav !

Offtopic un pic: Vorba lu' Arafat (ca ar trebui si romanii sa fie pregatiti ca germanii), am 20 kg de tuica pusa in uscatorie, 5 kg de slana si 2kg de ceapa ! Nu am nevoie de nimic pentru urmatoarele 3 luni ! :D
 
Suntem vai rahatul nostru si cand incercam sa facem ceva ori dam faliment ori dosar penal. Mai bine razboi, decat crize..
 
Dupa parerea mea, criza a inceput in primavara anului curent. Consumul consumabilelor in majoritatea fabricilor din Europa a scazut cu aproximativ 30%. La fe fel si in transporturi si agricultura.
Noi o vom resimti abia in 2018 sau poate chiar in 2019, dar se va simti in buzunarele tuturor europenilor.
 
Loading...
Back
Sus