UPLOAD VIDEOS TO MULTIPLE VIDEO SITES

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Postez acest topic la categoria Marketing Affiliat pentru ca poate fi de un real ajutor care actioneaza in acest domeniu.

Topicul este unul general care va incerca sa te ajuta sa iti promovezi produsul sau sa cresti conversia.

1. De ce upload video pe mai multe site?
Toata lumea foloseste youtube pentru a urca clipurile sau a castiga bani din vizionari la clipuri.
Cine spune ca nu le poti face pe amundoua. Dar despre asta vom vorbi alta data.
Este recomandat ca pe fiecare site de video sharing ca youtube sa ai cate un cont si de preferat sub alt nume si alt gen (feminin sau masculin).
Un video pe mai multe site/platforma poate creste numarul de vizionari si conversie la ceea ce promovezi. Fie ca promovezi sisteme cpl sau cpa aceasta metoda este buna daca este folosita cu cap.
Plus de asta muncesti odata si benficiile continua sa vina si dupa 10 ani. Asa ca in comparatie cu alte metode aceasta e una recomandata.

2. Cum poti urca clipuri pe mai multe site?
Stiu ca este greu sa urci pe fiecare site in parte toate clipurile care le ai in calculator. Daca esti putin mai lenes sau vrei sa automatizezi acest lucru, exista programe sau site-uri care iti permit sa urci si pe 100 site un video cu doar un clic.
Suna bine asta nu? Deaja te gandesti cum vei urca 1000 video pe zi si te vei imbogati peste noapte. :D
3. In afara ca am ajuta sa urc clipuri multe de as mai folosi programe de gen?
Unele site-uri sau programe au o facilitate foarte buna care se numeste call to action. In general este premium, adica trebuie sa platiti pentru asta.
call to action este ca in timpul clipului puteti pune userul sa execute o actione sau la final. Sa se inregistreze, sa comande produsul, abonare/subscribe sau orice alta actiune care o doresti tu.
call to action iti poate mari conversia chiar de 1000% fata de un video normal care prezinta un produs.
4. Am inteles ca facebook ofera gratis la video urcat optiunea call to action. Ma ajuta acest lucru cu ceva, cum il promova pe toate, etc?
Pentru cpl, cpa si alte metode de gen, facebook este foarte bun si e gratis, lucru care este cel mai important.
Pentru a mari vizionarile, expunerea recomand sa folositi platforma phpvibe (demo aici). Aceasta platforma iti permite sa faci propriile call to action in player, reclama peste player si posibilitatea ca altii sa ruleze pe site-ul lor clipul postat de tine. In embed la fel se va afisa reclama ta si call to action care la-i definit.
Pentru licente mai ieftine sa ma contactati ca detin cateva zeci.

5. Care sunte acele site sau programme care imi permit sa urc un clip pe mai multe site?
Cauta pe google numele la acest topic si vei gasi destul. Nu voi posta o lista aici. Eu ti-am dat ideea, de aici e treaba ta ce faci.

6. Am facut cum ai spus la punctul 4, acum ce fac pentru a aduce trafic organic?
Primul lucru este sa te inscrii pe sisteme gen feedburner care iti permite sa postezi automat pe twitter ce pui pe site.
Apoi cauta site-uri unde poti trimite feed in format video.. Pentru asta iti trebuie un template special la unele site-uri. Acestea vor prelua video de la tine si il vor afisa in reteaua lor.
Posteaza regulat pe retelele sociale.

Cam asta este tot si sper sa va ajute in lupta online de a strange banuti pentru o ciocolata. :D

Sa nu spuneti ca sunt rau, mai jos aveti un link care contine o lista de site-uri cu multi uplpad.
[HIDE-REPLY-THANKS]http://www.masternewmedia.org/best-tools-to-upload-your-video-to-multiple-video-sharing-sites/[/HIDE-REPLY-THANKS]
 
Loading...
Back
Sus