Upgrade roforum

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Unii dintre voi ati vazut ca #roforum nu a putut fi accesat pentru cateva ore ieri si asta din cauza ca am facut upgrade la ultima versiune de xenforo. Multe multumiri lui @DjCyry pentru sponsorizare cu acest update.

Inca mai am de treaba pentru a termina si daca gasiti erori sa postati mai jos, iar un print ar ajuta mult.
Multumesc.
 
Tema cea veche nu era ea cine stie ce, dar era foarte utila. Mai ales subiectele noi de apareau in partea de sus a forumului. Nu dadeau foarte bine din punct de vedere estetic, dar erau foarte utile si usor de accesat. Mereu vedeai ce e nou. Stiu ca e optiunea aia sa vezi ultimele mesaje, dar chestia aia imi placea la roforum. Repet, nu dadea ea foarte bine ca design, dar era foarte utila.

P.S. Legat de tema noua, seamana prea mult cu cea de pe alt forum "concurent". Defapt e identica. Eu as schimba-o. Nu cred ca sunt mai mult de 2-3 forumuri mai mari pe nisa asta in romania si sa semene toate intre ele nu e cel mai ok lucru.

Edit: Vad ca s-a adaugat deja chestia cu ultimele postari. Probabil si tie ti se parea utila ... :))
 
Mult mai frumoasa . Dar nu merge logarea prin facebook. (am dat din greseala pe ea si mi-a dat eroare, vezi photo)
 

Atașamente

  • 1.png
    1.png
    15,5 KB · Vizualizări: 8
Thema veche sunt slabe sanse sa revină pentru ca nu e compatibila cu versión actuala.
In principal ma intereseaza utilitatea si mai puțin aspectul.
Ultimele postări apar in partea de sus iar.
Mai sunt multe modificări de facut.
Facebook nu merge de ceva vreme.
 
Am gasit mesajul asta : Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
!!!
 
Arata excelent si se misca foarte fluent pe mobil. Ar trebui pus un logo in header pentru identitate :)
 
La tema veche eu nu puteam vedea mesajele scrise între [HIDE-POSTS=30] pentru ca aveam sub 30 de posturi. Acum le vad si apare codul ala cu hidepost30 inainte si dupa
 
[HIDE-POSTS=30]
Da pentru ca acel modul nu este compatibil cu noua versiune, cel putin nu am vazut eu.
Mai toate modulele care erau inainte pentru moment nu vor fi activate pana nu cumpar noua licenta, asta daca sunt compatibile pe aceasta versiune.
 
Loading...
Back
Sus