update WordPress

Se poate ca tema ta sa nu fie compatibila cu versiunea noua de wordpress.
E recomandat si inca specifica si in panoul wordpress sa faci backup inainte da faci update. Dar sa inteleg ca nu ai citit asta. :)
 
1. Incearca sa dezactivezi si apoi reactiveaza thema
2. Dezactiveaza pluginurile si vezi daca functioneaza. Daca da, atunci activeaza cate unul pe rand sa vezi unde e problema
3. E posibil sa nu fie compatibila cu noua versiune de wp, desi a fost update minor
4. Daca vrei sa treci la versiunea precendenta, redenumeste toate folderele mai putin wp-content si apoi urci versiunea care functiona. Nu uita sa nu urci wp-config sau fa un backup la acesta.
5. Sa adaugi un post normal functioneaza?
 
Daca ai backup exact inainte de update, atunci poti sterge tot si face reupload la tot, fisier si db.
http://wordpress.org/download/release-archive/
Mai poti intra cu phpmyadmin sa dai o reparare si optimizare la db.
Am uitat mai sus sa iti recomand un update din wp admin. E posibil cand s-a facut update nu a descarcat sau copiat toate fisierele si de aici eroare. La fel poti descarca ultima versiune de wordpress si apoi upload prin FTP la tot, mai putin wp-config.
 
am uitat sa specific cum am rezolvat. am pus din nou backup-ul + baza de date.. prima data dece nu a mers ca eu am urcat doar backup-ul si nam urcat baza de date din backup
 
Loading...
Back
Sus