Update google algoritm 22:02:2019

Nu am facut nimic special inainte de update. Doar ce fac in general. Nu am cautat niciodata in mod special backlink cu da/pa mai mare ca mine ca mi se pare imposibil sa tin o lista clean si backlinkuri numai de calitate. M-a intereseaza in general sa fie dofollow si sa nu ma traga in jos (sa nu aiba spam score mare, external url multe, penalty risk, sa nu fie nise ilegale ilegale gen *****, sa nu fie director web ,sau software pline de scripturi etc).

Mi-a scazut si spam score de la 7/15 la 1/15 la noul update.
Spam score era din cauza la toti idioti cu clone si mii de domenii si mii de backlinkuri cu .tk, .ga, etc care mi-au facut rau. Se pare ca in sfarsit si-a facut update la algoritm sau macar a invatat sa ignore ce i-am cerut de 6 luni de zile.

Acum asta este pe "hartie". Sa vedem daca se schimba ceva in trafic, ca pana la urma doar traficul conteaza. Sunt multe persoane care au urcat considerabil in rank, dar traficul nu a venit cu cresterea de rank. Vezi n sute de cazuri pe semrush.
 
Si la mine se vad unele mici schimbari , mici scaderi la PA la unele dar si cresteri la altele , per general pot spune ca sunt tot pe acolo unde eram si inainte de update , insa dupa cum bine zic toti sa mai asteptam sa vedem ce o sa urmeze .
 
Modificari au fost doar la D/A, P/A nu a suferit nici o modificare!
Multumesc frumos pentru raspuns ..
 
Loading...
Back
Sus