Update google algoritm 22:02:2019

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Se pare ca a fost un update la algoritmul google pe data de 22 februarie.
Conform surselor externe se pare ca e unul masiv.
Pozitia in google la mulți fluctuează si sunt putini care au pierdut mult in poziție si trafic.
Sa fie acest update ca o pregătire la update-ul de luna viitoare a celor de la moz pentru DA si PA?
 
Eu am avut probleme de index de prin Ianuarie sincer, fara vreo modificare, in sensul ca apareau foarte greu postarile in google, inainte apareau aproape dupa 1 minut. Acum vad ca si-a mai revenit
 
@AlexH tu ce parere ai?
Conform celor de la moz tocmai asta vor sa faca.
Citeam undeva ca moz este o subfiliala google, deci se înțelege dece vor (chiar sunt) sa fie mama si tata pe sistemul de autoritate.
 
Acest update a fost urmat de unul pe 27:02:2019 si altul pe 02:03:2019.
Cum sta situația?
Pai aproape toti care ii cunosc cat si lunea pe extern au pierdut trafic considerabil.

Doua lucruri am spus acum ceva timp si se pare ca ...
  1. Firmele mari de renume sunt împinse in fata in defavoarea altor site mai mici
  2. Un pozitie buna acum in index nu înseamnă si trafic mai mare.
 
Acest update a fost urmat de unul pe 27:02:2019 si altul pe 02:03:2019.
Cum sta situația?
Pai aproape toti care ii cunosc cat si lunea pe extern au pierdut trafic considerabil.

Doua lucruri am spus acum ceva timp si se pare ca ...
  1. Firmele mari de renume sunt împinse in fata in defavoarea altor site mai mici
  2. Un pozitie buna acum in index nu înseamnă si trafic mai mare.
Eu am pierdut pe un site tot trafficul din google. de la 7-8k+ click-uri pe zi la 100, la update-ul de pe 1 Martie.
 
Daca au fost prost link-uite, e ceva normal sa fie fructuati, eu nu am nici-o problema, am acelas trafic!
 
Ati observat ceva modificari la domenii? Cateva domenii ce le detin mi-a scazut D/A chiar la 1
fd83e79d33.png
 
Pai din cate vad mai sus 1=10 cum era înainte.
Verifica site-uri mari care aveau 70-100 si vezi cat le-a dat acum, apoi poti face o comparație.
 
Pai din cate vad mai sus 1=10 cum era înainte.
Verifica site-uri mari care aveau 70-100 si vezi cat le-a dat acum, apoi poti face o comparație.
Este 1, am mai verificat și alte site-uri, altele arată 20, 33, am link-uri puse pe astea cu 1 DA și nu știu dacă o să îmi afecteze site-urile pt care am pus...
 
  1. trebuie inteles ca asa va fi de acum
  2. pana va face update la toate domeniile va dura de asta pentru o perioada va arata vechile valori.
  3. scaderea sau urcarea se datoreaza noului algoritm si toata lumea se astepta la scaderi masive
  4. daca va afecta sau nu, nu putem sti pentru moment pentru ca sunt doar doua zile de cand a fost implementat
 
Loading...
Back
Sus