Update google 15 decembrie

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Știe cineva ce a fost, ce aduce, ați văzut modificări în poziții sau trafic???
Din cate am văzut în unele discuții, versiunea mobila la site-uri a fost afectata mult.
 
Nu stiu cati dintre voi ati mai verificat dar se pare ca au pus in aplicare mai tot ce au spus .
Pe saiturile pe care am avut Pop-up deja mi-au blocat toate reclamele si bineinteles si pop .
Pe cele de pe care am scos pop nu sunt probleme .
Acum daca ai pop pe site ti se incarca siteul si este curat lacrima , fara reclame si merge perfect viteza maxima : )))
 
Nu am nici o problema legata de pop. multi v-ati grabit sa va bagati site-ul in sistem, eu nu, deci site-ul merge fara probleme ca la inceout, daca va fi nevoie de review atunci voi lua masuri, dar personal din 10 siteuri nici unul nu are probleme.

@yepuras verifica search consola si webmaster tools, poate te ajuta, nu sunt sigur.
 
La mine saiturile sunt vechi de ani de zile deci se regasesc si in webmaster , insa nu cred ca webmaster este buba aici , banuiesc ca este traficul si pana la urma banuiesc ca au iarasi spideri si altfel de metode de a depista .
Oricum nu sunt mare fana pop-up de cand au aparut celelalte metode gen push se castiga mult mai bine .
 
Idem, absolut nici o modificare. Pop-urile merg, nimic nu s-a schimbat.
GoldMember se referea yepuras sa intri in

Google Search Console ad experience

Sa verifici daca site ti-a fost testat si daca a picat testul de ad-experience. In majoritatea cazurilor, asta e cauza din care nu iti mai merg popurile, ca sunt exagerate sau scripturile lor vechi.
Un site de pop ce se respecta are scripturi ce trec de acele teste. Probabil reteaua ta de pop nu este la curent.
 
Idem, absolut nici o modificare. Pop-urile merg, nimic nu s-a schimbat.
GoldMember se referea yepuras sa intri in

Google Search Console ad experience

Sa verifici daca site ti-a fost testat si daca a picat testul de ad-experience. In majoritatea cazurilor, asta e cauza din care nu iti mai merg popurile, ca sunt exagerate sau scripturile lor vechi.
Un site de pop ce se respecta are scripturi ce trec de acele teste. Probabil reteaua ta de pop nu este la curent.
Asta a fost chiar buna cu reteaua de pop .(fol doar exoclick)
De fapt banuiesc ca voi ati dat pe google chrome ca sa afiseze popurile mereu si din aceasta cauza le vedeti in continuare .(nu stiu cati din cei care intra la voi pe site fac acelasi lucru ) .
In webmaster tools nu am primit mesaje sau atentionari , oricum poate ca aveti si voi dreptate si ma insel eu , sunt sarbatori si nu doresc sa va supar .
Dar de fapt ieri dupa ce am postat mesajul am scos pop-urile de pe toate saiturile si am baga push notification , se castiga mult mai bine .
 
Pai reteaua popads, fost lider in script de pop a fost refuzat de acest ultim test google/chrome. (bine, asta probabil ca au cam terminat cu firma de ceva luni bune.inchid pravalia probabil).
Exoclick este printre ultimele firme de reclame care implenteaza scripturi de ad-block sau ad-experience. La fel si popcash. Poti vedea clar pe digitalpoint cat dureaza sa implementeze aceste firme, noile solutii; asta daca nu ma crezi.

Dar totusi trebuie ca in ad-experience din webmastertools sa ai clar TESTUL PICAT. Fa un print ceva sa vedem in ad-experience. Altfel problema nu este site tau ci probabil codul de pop nu functioneaza din cauza firmei de pop.
Chrome blocheaza toate reclamele pe un site doar pe baza testului ad-experience.

Daca script-ul de pop este vechi si doar el este blocat, iar ultima vers de chrome mobile ce are ad-block incorporat a inclus acel script in lista de blacklist, logic ca nu iti va mai merge nimic de la firma aia.

Eu nu am dat sa deblochez nimic. Ma uit pe statisticile din pop in fiecare dimineata la venituri si castig la fel fara nici o cadere la impresii sau bani. Deci pop-ul la mine functioneaza fara probleme. Verificat oricum pe 3 smartphonuri, desktop si laptop.

Discuta cu cei de la exoclick despre problema scriptului de pop al lor pe site-urile tale.
Stai linistita, in 1-2 luni maxim toti vor face un script ce va trece si peste acest test si il vor implementa toti daca au probleme cu cel actual.
 
Ultima editare:
(fol doar exoclick)
De fapt banuiesc ca voi ati dat pe google chrome ca sa afiseze popurile mereu si din aceasta cauza le vedeti in continuare .(nu stiu cati din cei care intra la voi pe site fac acelasi lucru ) .
Si la mine merg toate exo, popads etc.Userul de rand foloseste chrome default nu cred ca sta sa dea allow sau block din setari. @yepuras intra guest si vezi daca deschide sau nu.
 
Tnks baieti le-am schimbat cu push pe toate , spor la bani atunci la toti .
Am bagat de curiozitate doua pop de la exoclick si popads si am intrat ca quest si intr-adevar merg , deci a fost o greseala cin partea mea .
Poate am facut eu ceva prin chrome prin setari de au disparut toate , sory pentru mesajul anterior .
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus