Update google 12 iulie

Personal am avut cateva 3 zile de 50% in plus trafic organic direct, peste noapte. Apoi a revenit, apoi 2 zile 25% sus iar, acum a revenit iar. 2-3 zile normal, 2-3 zile urca. Nu stiu ce sa zic, dar n-am avut 1% pe minus de 2 saptamani, fata de celelalte saptamani sau luni.

Clar a fost ceva de la update la mine si totul spre bine (dar cei drept am avut si niste backlinkuri noi follow indexate), dar nu s-a stabilizat nici macar 7 zile consecutive cu rank/trafic crescut.

Parca face teste cateva zile, apoi renunta apoi iar. nu stiu ce sa zic.
 
Poate asta e si ideea, te urca si te coboară pentru a verifica cum se comporta vizitatorii de pe site iar apoi se stabilizează după ce s-au facut aceste teste..
 
Wow acum de la 125%+ trafic sunt 150-170%- trafic. Ce se intampla stie cineva? Am citit ca a luat-o razna google grav de tot, in asa fel incat multi folosesc alte browsere ca nu mai gasesc nimic relevant pe cautari. Cred ca ultimul update a dat totul peste cap.

La voi cum sta treaba?
 
La mine nu e nicio schimbare pe niciun site, e ± acelasi trafic, doar in perioada de 12-17 am vazut fluctuatii negative pe 2 dintre site-uri, iar dupa 17 au revenit la traficul normal.
 
la mine e acelasi trafic la toate 3siteurile ,nu a scazut dar nici nu a crescut..nu am observat nicio diferenta in ultimele 30zile.
 
Loading...
Back
Sus