Update Chrome din 10 Februarie

Cred ca este geniala aceasta modalitate ce face google cu blocare pop, utilizatorul nu o sa mai fie stresat de aceele pop-uri idioate, webmasteri o sa castige mult mai bine, retelele o sa plateasca doar la click, mult mai bine, multe companii o sa dispara, mai ales cele noi, cele vechi gasesc modalitati ca sa isi pastreze o parte din webasteri
 
Pana la urma cand se activeaza chestia asta?uni zic 10feb uni zic 15 si in alta parte citi ca cica pe 23ian va fi lansat chrome 64
 
Eu zic să nu vă stresați atât
NU este mai mult de muncă, deoarece și banner și pop vor fi blocate ..
Este logic, Google dorește să rămână singura sursă...
Dar aici avem toți de suferim ( pop folosim majoritatea )... Bannerele plătesc foarte prost și mai nou unele din firme nu fac plăți.... Surse de video vor dispărea și va fi nevoie să postăm pe Player propriu
Rămâne să așteptăm, nu avem ce face momentan.
Sunt persoane care se bucură, și eu mă bucur că vom scăpa de spam la greu.. Dar la rândul meu am site-uri de seriale/filme și nu mă pot bucura pentru răul altora...
 

Și asta e de la mine din contul de webmaster tools secțiunea Web Tools. Vor fi de asemenea blocate și acele pop-uri care îți cer să introduci email-ul pentru newsletter sau acelea de like fb/g+ etc
xb1f2z6bRh6_ddnOE3KEoA.png
 
Ultima editare:
Popads a confirmat astazi ca codul lor trece de noul update si se poate da review la google. Modicarile tehnice sunt oferite la majoritatea retelelor de pop recunoscute si in urmatoarele saptamani/luni vor implementa toti sistemul anti update. Deocamdata doar retelele de pop recunoscute au implementat sau implementeaza pana in 10 februarie, noul cod.

DECI: retelele pop au solutie, retelele de bannere precum adnow nu au legatura cu noul update.
Ramane sa aflam ceva de la retelele video netu si openload ca sa facem reverificarea la google.


Ce nu am realizat noi este ca netu si openload folosesc retele de pop gen popads si popcash. Deci daca popads si popcash spre ex au implementat sistemul anti update, ar trebui automat sa fie ok si sursele video?! Doar ca avem nevoie de o confirmare ca netu si openload folosesc o firma de pop care au implementat noul cod.

Legat de asta stie exact cineva ceva sau a primit un raspuns de la cei cu video?

p.s.: ne-am speriat degeaba. in cel mai rau caz stam februarie fara reclame pana rezolva toti.
 
Popads a confirmat astazi ca codul lor trece de noul update si se poate da review la google. Modicarile tehnice sunt oferite la majoritatea retelelor de pop recunoscute si in urmatoarele saptamani/luni vor implementa toti sistemul anti update. Deocamdata doar retelele de pop recunoscute au implementat sau implementeaza pana in 10 februarie, noul cod.

DECI: retelele pop au solutie, retelele de bannere precum adnow nu au legatura cu noul update.
Ramane sa aflam ceva de la retelele video netu si openload ca sa facem reverificarea la google.


Ce nu am realizat noi este ca netu si openload folosesc retele de pop gen popads si popcash. Deci daca popads si popcash spre ex au implementat sistemul anti update, ar trebui automat sa fie ok si sursele video?! Doar ca avem nevoie de o confirmare ca netu si openload folosesc o firma de pop care au implementat noul cod.

Legat de asta stie exact cineva ceva sau a primit un raspuns de la cei cu video?


Si daca dai appeal , nu l verifica manual cei de la
Google si vad smecheria ce au facuto astia de la popads etc?
 
Nu au oferit detalii tehnice exact cum lupta impotriva noului update. Au spus ca au reusit si urmatoarele luni nu avem de ce sa ne facem griji.

UPDATE: mi-a confirmat popads ca daca openload si netu folosesc reclame de la popads, cu codul lor, vor trece si acestea peste review. intrebarea este ce foloseste netu si openload?!
 
Ultima editare:
Nu au oferit detalii tehnice exact cum lupta impotriva noului update. Au spus ca au reusit si urmatoarele luni nu avem de ce sa ne facem griji.

UPDATE: mi-a confirmat popads ca daca openload si netu folosesc reclame de la popads, cu codul lor, vor trece si acestea peste review. intrebarea este ce foloseste netu si openload?!
Probabil acelasi sistem, lumea se va orienta catre ceva safe. Cu toate astea, daca nu ma insel openload are si firma de popup, popmyads sau popcash sau ceva de genul, cand i-am folosit primeam practic de la aceeasi companie banii (open si pop) deci daca ei nu au cum sa imprementeze la randul lor acest sistem, s-ar putea sa fie probleme cu ei.
 
UPDATE:
Da asa este, openload = popcash.
Raspuns de la openload/popcash:
We are glad to let you know that PopCash has work around solutions against the new update from Chrome. You have nothing to worry about, we will be able to display ads and to monetize traffic as we always did.

Ramane doar netu.tv sa aflam daca a rezolvat ca sa putem da review la google.
 
va fi afectat si traficul din facebook pt cei ce au popuri!browseru default pe android pe aplicatia facebook e chrome...deci si acolo se vor bloca!
 
Loading...
Back
Sus