Universa UTN

adamas

Well-Known Member
Registered
Full Member
Din ce am inteles, universa a inceput sa trimita tokenii in cont. Am facut si eu si am in cont cei 50 utn.
Dar au un cont foarte aiurea si nu imi dau seama ce si cum. Eu as vrea sa ii vand, dar mi-am prins urechile in cont si nu stiu ce sa fac mai departe.
Voi, cei care aveti cont ati inteles ceva?
La vremea aia am facut mai multe conturi si as avea in mod normal mai multi tokeni.
Stie cineva sa explice cum sta treaba?
Multumesc.
 
Pai din ce am înțeles eu trebuie sa îți faci încă un cont pe mainstream sau ceva de genul, apoi generezi un key pe contul normal. De pe contul normal trimiți token pe mainstream și de acolo vinzi sau ceva de genul. Explica totul în mesaj , dar când am văzut cat de "complicat " este m-am lăsat păgubaș mai ales ca eu nu am multi.
 
Pai din ce am înțeles eu trebuie sa îți faci încă un cont pe mainstream sau ceva de genul, apoi generezi un key pe contul normal. De pe contul normal trimiți token pe mainstream și de acolo vinzi sau ceva de genul. Explica totul în mesaj , dar când am văzut cat de "complicat " este m-am lăsat păgubaș mai ales ca eu nu am multi.
pai am facut inca un cont, am urmat pasii din mailul lor explicativ, dar mai departe nu am inteles nimic.
 
Cred ca asta e si ideea ..sa te invarta pana nu mai intelegi nimic...eu am citit emailul de vreo doua ori si cand am vazut cate trebuie sa faci..am zis ca il las pana ajunge UTN cat BTC..atunci se mai merita sa iti bati capul.:D
 
Cred ca asta e si ideea ..sa te invarta pana nu mai intelegi nimic...eu am citit emailul de vreo doua ori si cand am vazut cate trebuie sa faci..am zis ca il las pana ajunge UTN cat BTC..atunci se mai merita sa iti bati capul.:D
credeam ca eu sint prost si nu inteleg :))
 
UTN nu se pot vinde deocamdata pe site-uri de exchange ma refer. In schimb ii poti transforma in UTN-P (utn tokeni) si aceeia ii poti tranzactiona. Pentru a transfera UTN in alt cont ai nevoie de U (u = un fel de fee pentru plata tranzactiei 15UTN=60 U adica poti face 60 de tranzactii). In cateva luni va aparea si UTN pe site-urile de exchange pana acum este listat doar UTN-P care este Erc-20 token...
Cred ca am incurcat si mai mult treburileo_O
 
Loading...
Back
Sus