Tutorial Unable to communicate back with site to check for fatal errors, so the PHP change was reverted

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Daca ati primit eroare de mai jos cand doreati sa editati fisiere n wp-admin, incercati trucurile de mai jos pentru a functiona.

Cod:
Error when trying to edit theme file: Unable to communicate back with site to check for fatal errors, so the PHP change was reverted. You will need to upload your PHP file change by some other means, such as by using SFTP

Acestea sunt variante si nu pasii de urmat unul dupa altul. Daca nu merge prima incercati adoua si tot asa.

1. adaugati dupa codul sau textul adaugat ;
2. instalatii Wp Editor Plugin facut de Benjamin Rojas. Il activati si apoi il lasati asa cam 10 minute. Acum il dezactivati si incercati sa editati. Pe unele theme custom este posibil sa le deformeze, de asta e bine sa aveti backup inainte.
3. daca site-ul este prin cloudflare under attack, il scoate si acum ar trebui sa functioneze

Cam acestea sunt cele testate si care functioneaza. E posibil ca in unele cazuri nici una din optiuni sa nu functioneze.
 
am intilnit si eu problema asta, si parca am reinstalat wordpress din nou pe site si a mers.
dupa aia urci din nou themele pe site, stergi vechea baza de date si ii faci import din nou (bineinteles, prima data salvezi in pc baza de date veche)
 
Loading...
Back
Sus