Un nou tip de scam !

abcsystem

Member
Registered
Full Member
Buna ziua!

Am veste foarte proastă pentru tine.
14/02/2020 - În această zi am piratat în sistemul dvs. de operare și am obținut acces la contul dvs.: ...............
Puteți schimba parola, da ... Dar malware-ul meu o interceptează de fiecare dată...

Cum am reușit:
În software-ul routerului prin care ați fost conectat la Internet, a existat o vulnerabilitate.
Am piratat acest router și mi-am instalat codul rău intenționat pe el.
Imediat ce v-ați conectat la Internet, virusul meu a fost instalat în sistemul de operare al dispozitivului dumneavoastră.

După aceea, am făcut o copie completă a dispozitivului dvs. de stocare a datelor (istoricul browserului, toate fișierele dvs., numerele de telefon și adresele tuturor contactelor dvs.).

Acum o lună, am vrut să-ți blochez dispozitivul și cereți o sumă mică de bani pentru codul de deblocare.
Dar m-am uitat la site-urile pe care le-ați vizitat în mod regulat și am fost șocat de ceea ce am văzut!
Adică site-uri pentru adulți!

Vreau să spun - ești un pervert mare. Imaginația ta este departe de percepțiile sexuale ale unei persoane normale.

Și m-am gândit bine ...
Am făcut o captură de ecran a site-urilor unde te-ai distrat (înțelegi despre ce este vorba, nu?).
După aceea, am făcut o captură de ecran a masturbării dvs. folosind camera web a dispozitivului, și apoi le-am lipit împreună.
Sa dovedit uimitor! Ești atât de spectaculos!

Sunt sigur că nu doriți să afișați aceste screenshot-uri către prieteni, rude sau colegi.
Cred că 1250€ sunt o sumă foarte mică pentru tăcerea mea.
În plus, te-am spionat mult timp, după ce am petrecut mult timp!

Plătiți numai în Bitcoins!
Portofelul meu BTC: 12fR7gsqXbghJ6tUSkcfhNxr4jnYdEaEhQ

Nu știi cum să-mi trimiți Bitcoins?
Introduceți o interogare în orice motor de căutare: "Cum sa cumparati bitcoins".
Este extrem de ușor.

Vă dau două zile pentru această plată (48 de ore).
De îndată ce se deschide această literă, timerul va funcționa.

După plată, virușii și videoclipurile murdare cu dvs. vor fi distruse automat..
Dacă nu primesc suma specificată: dispozitivul dvs. va fi blocat și toate persoanele de contact vor primi o fotografii a "bucuriilor" tale.

Sper că înțelegi situația ta.
  • Nu încerca să-mi găsesc și să-mi distrug virusul! (Toate datele, fișierele și capturile de ecran sunt deja încărcate pe un server la distanță);
  • Nu încercați să mă contactați (acest lucru este imposibil, adresa expeditorului a fost generată aleator);
  • Diverse servicii de securitate nu vă vor ajuta; formatarea unui disc sau distrugerea unui dispozitiv nu va ajuta, deoarece datele dvs. se află deja pe un server la distanță.

Nu sunteți singura victimă. așa că vă garantez că nu vă voi deranja din nou după plată!
Acesta este cuvântul de onoare al unui hacker!

De asemenea, vă solicit să vă actualizați antivirusurile în viitor. În acest fel, nu veți mai intra într-o situație similară.

Nu fi nervos, toată lumea își face treaba.
O zi bună!
 
Loading...
Back
Sus