Ultimul update Google Spam

AnoniMouse

Active Member
Registered
Full Member
Salut!
A mai observat cineva schimbari in legatura cu traficul provenit din google in ultima perioada?
Unul dintre site-ui si pierdut majoritatea pozitiilor in traficul de pe google. Am vazut ca multi se plang de asa ceva in ultima perioada.
Site-ul era crescut de cativa ani, fara link-uri dubioase sau alte scheme, si continut cat de cat unic.
Ce credeti? Este de la ultimul update la google? Are vreao sansa sa-si revina? Sau sa-mi iau adio si sa ma apuc de altul asemanator, cu domeniu "fresh".
Multumesc!
 
Daca durează 2 luni spre exemplu atunci e o problema, pentru ca dupa fiecare update unele site scad alte urca pana se face update total si se propagă plus rezolva unele probleme cu acel update.
Eu personal nu urmăresc aceste lucruri daca urca sau scad... Pentru ca in 90% din cazuri nu mă bazez pe traficul din Google sau alte motoare de căutare.

Daca sunt si altii in aceiași situație ca si tine, atunci tot ce poti face este să aștepți si daca ai site bagat in webmaster vezi ce acțiuni iti spune sa faci, sau statistică per keyword din ultimă perioada, unde a scăzut.
Vezi concurență daca a crescut si unde.
Cu putina analiza poți gasi problema, asta daca e de la tine. Dupa cum stim de multe ori e de la Google.
 
Loading...
Back
Sus