TV SMART/IPTV gratuit?

AlexXplo

Member
Registered
Full Member
Salutare si scuzati ca intreb aici, daca nu este sectiunea corecta va rog anuntati-ma.

Se da un TV cu ANDROID TV si as dori daca se poate sa imi spuna si mie cineva pas cu pas cum pot instala o aplicatie sau cum naiba pot face sa am si eu canale romanesti. Locuiesc in afara Romaniei si de aceea doresc... Bineinteles nu doresc sa platesc la anumiti romani de pe facebook cu IPTV-ul lor,pt ca si ei iau gratuit dintr-o parte si nu mi se pare corect ca eu sa le fac "fundul" mare... in afara Romanul iti este cel mai mare dusman. :)

Multumesc..
 
Ultima editare:
Sunt destule variante sa ai gratis pe android stabil si calitate buna in numar mare, dar suna putin rasist anuntul tau si ma intreb daca se merita sa ajuti pe cineva care din start te baga in aceiasi oala cu "cei care profita" sau oare "tu esti cel care profita" ?
Ca sa intelegi, cine cunoaste ce si cum trebuie sa faci a petrecut destule ore ca sa testeze ce player merge mai bine, ce configuratii sunt mai stabile, a platit pentru asta factura la curent si gaz plus cea de internet si deci chiar daca a obtinut un rezultat pozitiv, precum s-a spus mai sus...nimic nu este gratis si tot a investit ceva.
 
M-ati inteles gresit... Sunt dispus sa platesc, doar ca nu vreau la acei samsari care iau gratuit si dupa 2 zile numai functioneaza.

3 prieteni care pot confirma au achizitionat de pe anumite grupuri de facebook (romani in strainatate) si dupa 3 zile nu le-a mai mers, pretul fiind unul foarte mare (150£ cu un android tv box (cel la 120 lei.. cel ieftin)...iar dupa 3 zile de la montare numai functioneaza. Pur si simplu nu se mai aprinde acel android box, sau canalele numai sunt valabile, iar omul de la care s-a cumparat numai raspunde la telefon sau mesaje. Eu asta nu doresc... acum las la aprecierea voastra ceea ce doriti sa faceti :)

O zi faina tuturor.
 

Atașamente

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    57,9 KB · Vizualizări: 80
Ca eu personal sa ofer ceva, va trebui sa am acces la acel device, gen team view pe windows sau android, asta pentru a instala player si a face configuratiile necesare. Acesta este cel mai ieftin mod posibil si la care toti cei "serviti" sunt destul de "happy". Nu ofer link m3u chiar daca il pot proteja tocmai din cauza ca e mai stabila varianta mea din punctul meu de vedere. Dar ai pe acest forum destule oferte la diverse servere la care poti singur sa vezi care iti place si folosi. In cazul meu am mereu cel putin 10 conexiuni stabile tot timpul, in caz ca una cade voi avea mereu back up.
 
Salutare si scuzati ca intreb aici, daca nu este sectiunea corecta va rog anuntati-ma.

Se da un TV cu ANDROID TV si as dori daca se poate sa imi spuna si mie cineva pas cu pas cum pot instala o aplicatie sau cum naiba pot face sa am si eu canale romanesti. Locuiesc in afara Romaniei si de aceea doresc... Bineinteles nu doresc sa platesc la anumiti romani de pe facebook cu IPTV-ul lor,pt ca si ei iau gratuit dintr-o parte si nu mi se pare corect ca eu sa le fac "fundul" mare... in afara Romanul iti este cel mai mare dusman. :)

Multumesc..
cauta si gasesti,e plin
 
M-ati inteles gresit... Sunt dispus sa platesc, doar ca nu vreau la acei samsari care iau gratuit si dupa 2 zile numai functioneaza.

3 prieteni care pot confirma au achizitionat de pe anumite grupuri de facebook (romani in strainatate) si dupa 3 zile nu le-a mai mers, pretul fiind unul foarte mare (150£ cu un android tv box (cel la 120 lei.. cel ieftin)...iar dupa 3 zile de la montare numai functioneaza. Pur si simplu nu se mai aprinde acel android box, sau canalele numai sunt valabile, iar omul de la care s-a cumparat numai raspunde la telefon sau mesaje. Eu asta nu doresc... acum las la aprecierea voastra ceea ce doriti sa faceti :)

O zi faina tuturor.
Instalezi unul din programe:
sau
si apoi cauti server si MAC.
 
Loading...
Back
Sus