[Tutorial] Creaza proxy in cel mai simplu mod + 4G proxy bonus

Nicolae P.

Instagram Social Manager
Registered
Full Member
Urmatoarele 2 metode de a crea proxy urma sa le folosesc pentru a le monetiza, dar lipsa timpului necesar ma face sa renunt dar poate unii dintre voi veti avea timp sa le folositi. Aceste metode nu sunt create de mine le-am gasit pe forumuri externe si le-am combinat, asa ca hai sa incepem.

1. Datacenter proxy :

Pentru a crea acest tip de proxy vom folosi Digital Ocean, deci vom avea nevoie de credit gratis de la ei, vom folosii google si vom cauta "Digital Ocean free 100$ credit". va trebuii sa folosim un link de referal. Odata ce ne-am inregistrat vom folosii acel credit sa creeam VPS. DO le numesc droplets.

Dupa ce ne-am logat in coltul din dreapta apasam pe "create" apoi alegem droplet si selectati cel mai ieftin plan de 5$, adaugati parola si selectati numarul maxim de vps care este 10, asteptati cateva minute si veti vedea VPS-urile. Apoi va fi nevoie sa intrati pe fiecare VPS in parte apasati pe console, un terminal gen cmd va aparea pentru login veti folosi username root si parola creata mai devereme, apoi veti adaugati urmatoarea comanda

Cod:
wget data.ProxyKnow.com/FreeScript;bash ./FreeScript

Si gata ati facut primul proxy, continuati cu urmatoarele si aveti 10.



2. 4G proxy

Ei bine aceste proxy sunt cele mai cautate si cele mai scumpe. Dar o sa va prezint o metoda foarte simpla. Nu aveti nevoie de decat de o cartela cu GB si un telefon.

Mai simplu de atat nu veti gasi. Vom utiliza o aplicatie excelenta din punctul meu de vedere pe care o gasiti aici :

Cod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.proxidize

O instalati, o deschideti si apasati start. Gata veti gasii proxy sub forma abc.proxidize.com:12345:abc123:cba321

proxy ip:port:username:parola

Si un simplu sfat cand folositi proxy4G, puteti folosii foarte multe conturi pe acelasi proxy. De ce? Pentru ca fiecare operator de telefonie mobila are un numar limit de ip-uri, asa ca oricum ip-ul pe care il folosesti tu este deja folosit de zeci de alte persoane.

Daca te ajuta acest tutorial sau poate te inspiri si devii un distribuitor de proxy, nu ma deranjeaza sa doneti ceva pe contul meu de paypal.
 
  1. Foarte bun tutorialul
  2. Ca idee cam cat se vinde in proxy de gen?
  3. Unde se pot vinde acest tip de proxy?


Asta pentru a face un calcul la cost si posibil venit.

Presupun ca trebuie un plan cu GB nelimitat la sim nu?
 
  1. Foarte bun tutorialul
  2. Ca idee cam cat se vinde in proxy de gen?
  3. Unde se pot vinde acest tip de proxy?
Asta pentru a face un calcul la cost si posibil venit.

Presupun ca trebuie un plan cu GB nelimitat la sim nu?


1. Mersi @AlexH 2.
  1. proxy datacenter undeva la 1-2$, proxy 4G intre 35 si 100$.
  2. Pe forumuri unde se cauta proxy pentru creearea de conturi si a folosi mai multe conturi odata facebook, tiktok,instagram, youtube etc


Iti trebuie nelimitat daca il vei folosii pentru youtube exemplu, stiu ca la digi parca ai varianta nelimitata pentru 2 euro, eu folosesc orange 5 euro 50GB, este mai mult decat suficient pentru a folosii 10-15 conturi de instagram spre exemplu
 
Loading...
Back
Sus