Transformare cont personal in pagina facebook ...

kLande.

Active Member
Registered
Full Member
Salut. Am un cont cu 5000 de prieteni si as vrea sa il transform in pagina. Se mai poate face treaba asta in 2019 ? Am citit ceva si pe facebook, dar articolele erau cam vechi si nu ar strica o parere nici de la voi la cateva intrebari ...

1) Din ce am inteles pagina ar urma sa aiba fix numele contului + poza actuala de profil si coperta (dar fara restul continutului), eu as vrea sa aiba cu totul alt nume, deci trebuie sa-l schimb apoi din Gigi X-ulescu in Pagina X ? Ar fi perfect daca s-ar numi direct Pagina X si fara pozele de pe cont ... :)

2) Cum as putea profita la maxim de cont ? Ce altceva as mai putea face pe langa acea pagina ? Sa creez si un grup ?

Din ce am vazut mai nou pe facebook de la prieteni, sunt intrebat daca doresc sa intru in grupul X. Inainte ma trezeam direct inscris in acel grup. Asta as vrea sa fac si eu, sa-i inscriu fara sa mai dea ei accept. Se mai poate face asta in prezent ? Mersi de raspunsuri ...
 
Se mai poate face treaba asta in 2019 ? Am citit ceva si pe facebook, dar articolele erau cam vechi si nu ar strica o parere nici de la voi la cateva intrebari ...
Am facut acum 2 luni o pagina, cred ca inca merge.


1) Din ce am inteles pagina ar urma sa aiba fix numele contului + poza actuala de profil si coperta (dar fara restul continutului), eu as vrea sa aiba cu totul alt nume, deci trebuie sa-l schimb apoi din Gigi X-ulescu in Pagina X ? Ar fi perfect daca s-ar numi direct Pagina X si fara pozele de pe cont ... :)

Eu as zice sa schimbi numele la cont in cum vrei sa se numeasca pagina inainte de a face asta. Teoretic ar trebui sa iti poti schimba numele la pagina in viitor, dar eu am facut asa la 2 conturi si schimbarea numelui nu a mai fost aprobata. Mai bine mergi la sigur.
 
nu poti baga membri in grup fara sa accepte ei,asta e noua regula incepand din ianuarie, orice prieten ce il adaugi in grup trebuie sa accepte cererea ,pana nu accepta nu este membru.
 
Loading...
Back
Sus